Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE

Робота за кордоном: посередникам заборонили брати кошти за працевлаштування від українців

Мільйони українців у теперішній скрутний час вимушено покинули свої домівки та шукають нові місця праці. Робота за кордоном, зокрема у Польщі, завжди мала попит серед наших громадян. Проте доволі часто при її пошуку посередники із працевлаштування вимагали оплати послуг, гонорарів або чималих комісійних.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

До теми: Види, переваги та недоліки різних форм працевлаштування у Польщі

Міністерством економіки України були внесені зміни у Закон України “Про зайнятість населення”, зокрема у статтю 38 “Діяльність суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном”

Що змінилось у законодавстві щодо працевлаштування українців за кордоном

Формально зміни до законодавства щодо працевлаштування українців за кордоном були внесені Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном” від 21 вересня 2022 року № 2623-ІХ.

Оновлення стосується саме частини другої статті 38 Закону України “Про зайнятість населення”, у якій врегульовується питання надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Законом передбачено, що послуги посередництва можуть здійснюватися лише після укладення між особою та суб’єктом господарювання (посередником, фірмою з працевлаштування, юридичною особою тощо) договору про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Робота за кордоном: посередник із працевлаштування повинен надавати інформацію про роботу безкоштовно

Сектор ліцензування з посередництва у працевлаштуванні за кордоном Міністерства економіки України наголошує, що відтепер посередники із працевлаштування за кордоном, зобов’язані безоплатно надавати громадянам України консультації та інформацію про:

  • переваги легального працевлаштування за кордоном,
  • характер майбутньої роботи,
  • умови та розмір оплати праці,
  • умови проживання в державі перебування,
  • наявність міжнародних договорів (угод) у сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою працевлаштування.
Робота за кордоном
Всі видатки на оплату послуги посередників із працевлаштування тепер покладено на роботодавця, фото pexels.com

Брати кошти із шукачів роботи заборонено: всі оплати з працевлаштування здійснює роботодавець

Відтепер фірмам-посередникам, які займаються працевлаштуванням українців за кордоном, забороняється вимагати та отримувати від громадян України при наданні послуг оплат за надану інформацію про вакансії чи умови праці.

Відтак агентства з працевлаштування чи інші посередники на ринку праці у будь-якому форматі не можуть  отримувати від громадян України, яким надано зазначені послуги з допомоги у працевлаштуванні:

  • гонорари,
  • комісійні,
  • інші види винагороди.
Відповідно до діючого законодавства оплата послуг з посередництва у працевлаштуванні українських громадян за кордоном здійснюється роботодавцем, якому надано такі послуги.

Тобто фірмою чи установою, що звернулись до посередника із працевлаштування із замовленням на пошук кадрів. А саме працівників, які були б зацікавлені у роботі на представлених працедавцем посереднику з працевлаштування умовах.

Зверніть увагу: Зарплата у Польщі 2022: брутто і нетто, – чому така велика різниця між сумою у договорі та “на руки”

 

фото: unsplash.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *