Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE

Робота у Польщі: українцям не зможуть платити менше ніж полякам, – новий законопроект

Плановані зміни у законодавстві сусідньої країни можуть кардинально змінити життя українців, які працюють у Польщі. Наскільки доступнішою та прибутковішою стане робота у Польщі для українських заробітчан вже у найближчому майбутньому.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Зверніть увагу: Працевлаштування у Польщі: як легально знайти роботу і не потрапити у руки шахраїв

За інформацією польських ЗМІ вже найближчим часом у сфері працевлаштування іноземців у Польщі мають відбутись значні зміни. Враховуючи кількість українських мігрантів, які перебувають у сусідній країні доволі очевидно, що майбутні зміни у законодавстві найбільше стосуватимуться українців.

Суттєві зміни у працевлаштуванні іноземців у Польщі: що пропонують змінити

Наразі головним правовим актом щодо працевлаштування іноземців у Польщі є Закон Польщі від 20 квітня 2004 року “Про сприяння працевлаштуванню та інституції ринку праці”. Саме цим законом визначено умови та правила видачі, відмови та анулювання дозволів на роботу, а також порядок і органи, до компетенції яких входять питання працевлаштування.

Згідно з оприлюдненими даними зараз Міністерство сім’ї та соціальної політики Польщі працює над внесенням змін до цього законодавчого акту.

Проект нового закону про працевлаштування іноземців оприлюднили 13 вересня 2022 року на сайті Урядового центру законодавства Польщі. В обґрунтуванні до законопроекту зазначено, що він має набути чинності ще у 2022 році.

Робота у Польщі для іноземців: менше бюрократії, вищі зарплати, отримання дозволів в електронному режимі

На думку представників польського Міністерства сім’ї та соціальної політики вже найближчим часом будуть запроваджені принципові зміни у законодавстві. Нововведення мають суттєво покращити функціонування системи допуску іноземців на польський ринок праці.

Головною метою оновленого закону називають пришвидшення процесу працевлаштування іноземців завдяки його цифровізації та бажання надати більше прав працівникам з-за меж Європейського Союзу.

Робота у ПольщіЗавдяки електронним заявкам на працевлаштування іноземців планують зменшити бюрократію, фото: pexels.com

Окрім того, повна електронізація процесу видачі дозволу на працевлаштування дозволить зменшити черги в адміністративних офісах.

Водночас надасть значно більше можливостей для посадових осіб у питанні контролю та перевірки поданих іноземцями заяв на працевлаштування. Адже під час видачі дозволу на працю проводиться перевірка чи насправді іноземець планує працювати у Польщі, чи лише хоче використати цей дозвіл для спрощення виїзду в інші країни ЄС. 

Зарплату іноземців прирівняють до заробітків поляків

Заплановано значні зміни й у питанні заробітної плати іноземних працівників у Польщі. Згідно із запропонованими змінами у польському трудовому законодавстві особи з-за меж ЄС не зможуть заробляти менше, ніж поляки, виконуючи ту саму роботу.

У проекті закону передбачається, що органом, який перевірятиме заробітки іноземців буде визначено староство. Працедавець подаючи заявку на працевлаштування особи, повинен буде вказувати заплановану для виплати працівнику зарплату.

В рамках цифровізації передбачається створення окремої бази даних про заробітну плату на основі даних із вакансій, розміщених у Центральній базі даних пропозицій про роботу (CBOP).

Згідно з пропонованими змінами у законодавстві, саме посадовці староства, завдяки даним із цієї електронної бази, займатимуться перевіркою того, щоб запропонована працедавцем заробітна плата була не нижчою за середній заробіток за цією роботою у їх регіоні.

 До речі, зароблені кошти у разі потреби українські працівники у Польщі завжди можуть швидко та безкоштовно переказати рідним в Україні

фото: pexels.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *