Припинення виплат 500+ у Польщі та прив’язка до рівня доходів: нові дані від польської влади

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Вже не перший місяць у Польщі мусується інформація про те, що виплати “Rodzina 500+” (Сімя 500+) можуть припинити виплачувати або прив’язати до рівня доходів. Польський прем’єр-міністр та міністерство фінансів пояснили позицію польської влади щодо припинення виплат в рамках програми 500+ у Польщі.

До теми Українцям доведеться повернути кошти 500+: пояснення від ZUS Польщі щодо втрати права на допомогу

Виплати за програмою, яка більш відома під назвою “500+”, в розмірі 500 злотих в місяць на кожну дитину в сім’ї отримують десятки тисяч українських вимушених мігрантів у Польщі.

Ця допомога для батьків, тимчасових опікунів та осіб, які здійснюють альтернативну опіку над дитиною виплачується лише за період перебування мігранта/мігрантки із дитиною у Польщі. Наразі відомо, що виплати для українських мігрантів триватимуть щонайменше до 31 травня 2023 року.

500+ у Польщі: чи дійсно виплати припинять або прив’яжуть їх виплату до розміру доходів

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцкі заявив, що станом на жовтень не планується жодних змін у програмі 500+.

Йдеться насамперед про те, що наразі не планується введення прив’язки рівня доходів до можливості отримання цієї грошової допомоги від закладу соціального страхування (ZUS).

Немає жодних планів щодо обмеження виплат 500+,
– заявив Матеуш Моравєцкі
500+ у Польщі
В рамках програми 500+ у Польщі сім’ї, що мають на утриманні дітей отримують допомогу на виховання у розмірі 500 злотих на кожну дитину до досягнення нею 18-річного віку, незалежно від доходу сім’ї, фото: Adam Chełstowski / Forum Polska Agencja Fotografów
Таким чином польський прем’єр прокоментував попередню заяву віцеміністра фінансів Польщі Артура Собоня.

Один із топ-очільників міністерства фінансів Польщі на початку жовтня у бесіді із журналістами визнав, що варто було б розпочати обговорення питання щодо впровадження прив’язки рівня доходів до виплат у програмі 500+.

Слова польського прем’єр-міністра про відсутність планів щодо внесення змін у програму 500+ також підтвердили у міністерстві фінансів.

Міністерством фінансів не проводяться роботи над змінами у засадах функціонування соціальних програм, у тому числі й в урядовій програмі "Сім'я 500+",
– офіційна відповідь польського мінфіну на запит польського видання PAP.

Представники міністерства фінансів Польщі також нагадали, що у проекті закону про бюджет на 2023 рік, який було ухвалено Радою Міністрів 28 вересня, передбачено кошти на ключові соціальні програми у сфері підтримки сім’ї, зокрема:

Розмір виплат в програмі 500+ не планують збільшувати

Попередньо міністерка сім’ї та соціальної політики Польщі Марлена Малонг, наголошувала на тому, що попри інфляцію розмір виплат у програмі 500+ не планують збільшувати.

Нагадаємо, що розмір виплат за програмою 500+ у Польщі не змінювався із початку їх запровадження з 1 квітня 2016 року. Зараз у Польщі ведеться багато дискусій щодо доцільності перегляду розміру виплат на дітей.

Проте станом на жовтень жодних офіційних підстав припускати зростання розміру цих виплат у найближчому майбутньому немає.

100 мільйонів злотих на виплати 500+ у Польщі від ЮНІСЕФ

12 жовтня 2022 року міністерство сім’ї та соціальної політики Польщі підписало із регіональним координатором ЮНІСЕФ важливий фінансовий договір.

ЮНІСЕФ як світовий лідер із захисту прав та інтересів дітей направляє 20 мільйонів доларів на фінансування виплат за програмою 500+ у Польщі. Таким чином польська влада отримала близько 100 мільйонів злотих, які будуть скеровані на підтримку родин із дітьми.

Доволі прогнозовано, що частина із цих 100 мільйонів злотих буде скерована на виплати, які отримують українські біженці та мігранти із дітьми у Польщі у рамках програми “Сім’я 500+”.

До речі: Як правильно оформити відмову від 500+ у Польщі: покрокова інструкція

фото: dziennikpolski24.pl

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *