Проблема із виплатами за програмою “40 злотих”: мільйонні заборгованості обіцяють погасити найближчими днями

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Однією із найбільш затребуваних програм фінансової допомоги для українських біженців у Польщі залишається програма “40 злотих”. У серпні величезна кількість її отримувачів досі не побачила на рахунках кошти на відшкодування витрат за червень та липень.

Врахуйте, 40 злотих на добу для біженців у Польщі: хто з українців зараз може отримати цю допомогу

Нагадаємо, що програма “40 злотих” це добові виплати на забезпечення/відшкодування витрат на житло і харчування для українських біженців.

Польські ЗМІ повідомили про те, що отримувачі виплат за цією програмою досі не отримали відшкодування видатків за минулі літні місяці.

За інформацією видання TVN24 для прикладу лише у Познані розмір заборгованості по виплатах “40 злотих” складає близько 40 мільйонів злотих. У багатьох інших містах Польщі подібна ситуація.

Заборгованості за програмою “40 злотих” обіцяють погасити найближчими днями

У польському уряді знають про цю проблему, яка виникла через затримки із переведенням коштів із польського державного бюджету до бюджетів органів місцевого самоврядування. У Польщі кошти за програмою “40 злотих” фінансуються саме із місцевих бюджетів.

Віцеміністр Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Республіки Польща Павел Шефернакер, реагуючи на заборгованості, наголосив що проблема буде вирішена найближчими днями. Йдеться про те, що у місцеві бюджети буде переказано черговий фінансовий транш.

40 злотих
Велику кількість заявок на виплату “40 злотих” було подано після 20 червня, фото nashapolsha.pl

Невиплата коштів “40 злотих” за червень-липень: причина велика кількість заявок

За повідомленнями польських ЗМІ заборгованість перед особами, які забезпечували проживання та харчування українським біженцям у Польщі виникла за червень-липень 2022 року. Зокрема йдеться про заяви на відшкодування подані після 20 червня поточного року.

Заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі Павел Шефернакер  таку затримку виплат прокоментував великою кількість заявок, які надійшли в липні.

– Найбільше звернень від людей, які допомагали втікачам від війни в Україні, на виплату "40 злотих" надійшло в липні, тому через велику кількість звернень можливі затримки з виплатою. Наразі, наступного тижня, черговий транш коштів для виплати 40 злотих надійде до органів місцевого самоврядування, завдяки чому значна частина заборгованостей буде погашена, 
- заявив Павел Шефернакер.

Програма “40 злотих”: особливості, які слід пам’ятати українцям

Нагадаємо, що із 1 липня 2022 року у Польщі обмежили перелік категорій українських біженців, які можуть отримувати ці виплати понад 120 діб. При перевищенні терміну у 120 діб з моменту перетину кордону допомога буде виплачуватись лише:

  • особам з інвалідністю,
  • пенсіонерам та неповносправним, які потребують допомоги сторонньої особи,
  • вагітним жінкам,
  • особам, які виховують дітей до 12 місяців або трьох і більше дітей.

Слід розуміти, що при обчисленні термінів отримання “40 злотих” відлік 120 діб починається не із моменту заселення, а з дня перетину кордону особами, на яких оформляються виплати.

До речі, переказати кошти із Польщі в Україну відтепер можна безкоштовно та майже миттєво

 

фото: PAP/Paweł Supernak

 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *