Правоохоронці Польщі попереджають про новий вид шахрайства

Правоохоронні органи Польщі офіційно застерігають про появу фальшивих квитанцій щодо сплати штрафів. Як відрізнити фейковий штрафний “мандат” від справжнього і не потрапити “на гачок” шахраїв у Польщі.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

До теми: Мобілізація українців у Польщі до ЗСУ: офіційна заява UdSC

Офіційні застереження щодо появи фальшивих штрафних квитанцій у польських містах опублікували підрозділи Поліції, Муніципальної варти (Straż Miejska) та Державної податкової адміністрації (Krajowa Administracja Skarbowa) Польщі.

Фальшиві квитанції про сплату штрафу: офіційне застереження Поліції Польщі

У Поліції МВСіА РП повідомили про те, що шахраї винайшли новий спосіб викрадення коштів у водіїв транспортних засобів.
Польські правоохоронці наголошують на тому, що у низці регіонів Польщі зафіксовано появу фальшивих квитанцій про сплату штрафу за нібито порушення правил дорожнього руху.

Шахраї вміло експлуатують емоційний стан водіїв, які несподівано виявляють під двірником на лобовому склі вимогу оплати штрафу.

фейкові штрафи у Польщі
На фейковій вимозі про оплату штрафу звернення здійснюється від імені Державної податкової адміністрації Польщі (Krajowa Administracja Skarbowa), фото KAS

Слід зазначити, що на офіційній сторінці KAS Польщі спростовано причетність до видачі таких штрафних квитанцій водіям, адже:

  • податкове відомство Польщі не надсилає квитанції про сплату штрафів за порушення правил дорожнього руху у вигляді інформаційних листівок,
  • а видруковані квитанції з незаконно використаним логотипом KAS та QR-кодом прямо називають “результатом діяльності шахраїв”.
На фальшивих “штрафах” міститься інформація про нібито проведення службового розслідування щодо порушення правил дорожнього руху.

Окрім того, вказується вигаданий номер справи та QR-код, який нібито дозволяє “швидко сплатити штраф”. Проте насправді при скануванні такого QR-коду зловмисники направляють водія на фальшивий сайт.

Щобільше проведення особою “оплати штрафу” після переходу за таким QR-коду:

  • не лише призводить до втрати коштів, які виманили під виглядом оплати вигаданого штрафу,
  • а й до отримання зловмисниками даних, які можуть бути використані для подальших шахрайських дій та викрадення особистих даних.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com 

Повідомлення про штраф у поштовій скриньці чи на автомобілі: пояснення Муніципальної варти Варшави

Окрім фальшивих квитанцій про оплату штрафу від імені податкових органів Польщі, у сусідній країні зафіксовано появу й фейкових “штрафів” від інших відомств.

За даними Муніципальної варти Варшави у декількох регіонах Польщі фейкові квитанції із вимогою оплати вигаданого штрафу за порушення правил дорожнього руху:

  • зазвичай вкладають під двірник на лобовому склі автомобіля,
  • водночас було виявлено у поштових скриньках мешканців польських міст.
На відміну від фальшивих квитанцій від імені KAS Польщі, фейкові штрафи із неправомірним використанням логотипа Straży Miejskiej Варшави вимагають оплатити порушення правил паркування.

А розміщений зловмисниками QR-код на такій фальшивці нібито має спрямувати особу на сторінку, де вказано деталі вчиненого “правопорушення”.

Щобільше шахраї навіть пропонують 50% знижку, при оплаті вигаданого штрафу впродовж 24 годин.
фальшиві штрафи у Польщі
На фейковій квитанції від імені Муніципальної варти Варшави одразу вказано розмір “штрафу” – 100 злотих, фото strazmiejska.waw.pl

Польські правоохоронці застерігають, що такі фальшиві квитанції можуть містити не лише QR-код, а також посилання або номер телефону для оплати BLIK.

При цьому представники муніципальних підрозділів наголошують, що:

  • справжня квитанція про оплату штрафу має бути вручена водієві співробітником Straży Miejskiej особисто на місці правопорушення,
  • або після виклику в підрозділ муніципальної варти.
У випадку, якщо штрафна квитанція надсилалась поштою, такі оплати проводяться після того, як порушник письмово визнав свою провину.
Єдиний офіційний документ, який муніципальна варта може вкласти під двірник неправильно припаркованого автомобіля у Польщі це повістка-виклик (wezwanie do stawienia).

Такою повісткою у Польщі здійснюють виклик особи для надання пояснень, із вказанням дати та адреси, за якою слід з’явитися.

НЕ ЗАБУДЬТЕ:
– підписатись на сторінку UAPL.INFO у мережі 👉 Facebook ,
– та шукайте відповіді на запитання у групі 👍 Все про Польщу для українців: документи, робота, житло, відпочинок!

Отримали чи оплатили фейковий штраф у Польщі: рекомендації Поліції

Польські правоохоронці зазначають, що при виявленні на лобовому склі авто або у поштовій скриньці квитанції про сплату штрафу важливо зберігати спокій.
А зважаючи на численні випадки виявлення фальшивих квитанцій наприкінці 2024 року слід серйозно подумати, перш ніж приймати рішення про проведення оплати. Навіть якщо пропонується зменшення "штрафу" в разі "швидкої оплати".

Власне тому у Поліції Польщі й просять не діяти необдумано без оцінки реальної ситуації, а саме:

  • виявлене повідомлення на лобовому склі автомобіля слід уважно прочитати та зрозуміти його зміст,
  • адже штрафи за порушення правил дорожнього руху в Польщі поліціянти виписують тільки особисто.
У разі сумнівів або перевірки справжності виявленого документа рекомендується зателефонувати у підрозділи Поліції або Straży Miejskiej.

Не рекомендується сканувати QR-коди на таких повідомлення. Проте якщо все ж таки сканування проведено та особу було скеровано на певний сайт слід перевірити його автентичність.

штрафи у Польщі
Адже електронні вебсайти офіційних державних служб у Польщі завжди закінчуються на “.gov.pl”, графіка gov.pl
Польські правоохоронці застерігають у жодному разі не вводити особисті або банківські дані на невідомих та підозрілих сайтах.

Проте якщо особа у Польщі, через неуважність все ж таки сплатили такий шахрайський “штраф”, потрібно:

  • якомога швидше зв’язатись зі своїм банком і спробувати заблокувати транзакцію,
  • після чого повідомити про усі деталі та обставини шахрайських дій у поліцію.

Актуально: Безплатні та швидкі перекази вже доступні українцям за кордоном

фото: freepik.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *