Працевлаштування українців у Польщі з липня 2024 року: що змінилось

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Набуття чинності з 1 липня 2024 року спеціальним законом Польщі зумовило низку змін у порядку працевлаштування українців. Оновлені правила та вимоги передбачають можливість “легальної праці” лише за умови виконання низки вимог.

Актуальна тема: Фінансова допомога 300+ в Польщі: як українським мігрантам оформити виплати у 2024 році

На урядовому порталі Польщі з питань праці та бізнесу надали розʼяснення щодо порядку працевлаштування українських мігрантів з липня 2024 року.

Оновлений спецзакон та працевлаштування українців у Польщі зі статусом UKR

Внесені польським спецзаконом поправки з липня 2024 року змінили правила працевлаштування низки громадян України польськими роботодавцями.
Згідно з новими правилами робота низки українських мігрантів на території Польщі, може вважатись легальною лише при одночасному виконанні низки умов.

Йдеться насамперед про те, що працевлаштування в Польщі:

 • громадянина/громадянки України, які прибули до РП в період з 24 лютого 2022 року у зв’язку з військовими діями в Україні,
 • може бути легалізованим виключно на підставі повідомлення про працевлаштування громадянина України (powiadomienia o podjęciu pracy przez obywatela Ukrainy).
Польщі
Відтак жоден інший спосіб працевлаштування українців зі статусом PESEL UKR не вважається законним, фото freepik.com.
Для прикладу вимушених мігрантів з України роботодавці в Польщі не можуть легально працевлаштувати на підставі заяви про доручення виконання роботи (oświadczenia pracodawcy o powierzeniu pracy).

Водночас польський працедавець також має переконатись, що:

 • перебування на території Республіки Польща майбутньому працівника з України,
 • вважається легальним на підставі ст. 2 п. 1 спецзакону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території України.

Нагадаємо, що оновлені положення польського спецзакону закріпили легальність перебування українців зі статусом PESEL UKR до 30 вересня 2025 року.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Нові правила та вимоги щодо працевлаштування українців у Польщі

Поправки до спецзакону Польщі також запроваджують з 1 липня 2024 року низку змін, що вплинуть на працевлаштування українців.
Насамперед вдвічі зменшено термін впродовж якого суб’єкт господарювання, що доручає виконання роботи громадянину України, повинен повідомити повітовий центр зайнятості (powiatowy urząd pracy) у Польщі.

Відтепер роботодавець в Польщі (за місцеперебуванням або місцем проживання) зобов’язаний впродовж 7 днів з дня допуску громадянина України до роботи надати відповідну інформацію органам місцевої влади.

Щобільше впроваджено нові обовʼязкові пункти, які повинна містити інформація, що надається працедавцем у Польщі при працевлаштуванні українців, а саме:

 • робочий час або кількість робочих годин, які надалі будуть не меншим, ніж зазначено в повідомленні,
 • оплата праці, яку отримуватиме громадянин України, що відповідатиме вимогам, встановленим законодавством про мінімальну заробітну плату (в разі застосовності таких правових норм).
Польщі
Відтак з 1 липня 2024 оплата праці українців у Польщі має здійснюватися в розмірі, не меншому, ніж зазначено в повідомленні про доручення праці іноземцю, фото freepik.com

Або в розмірі, зазначеному в повідомленні:

 • який буде пропорційно збільшений,
 • в разі збільшення тривалості робочого часу або кількості відпрацьованих годин.

Нагадаємо, що мінімальна зарплата в Польщі з 1 липня 2024 року становить 4300 брутто. А мінімальна погодинна ставка в цивільноправових угодах на території Польщі не може бути меншою за 28,1 злотих.

До теми: З липня у Польщі зросте низка виплат і ставок: перелік нововведень

Зверніть увагу! працівник з України в Польщі, працевлаштований на підставі повідомлення до повітового центру зайнятості, може змінити роботодавця без будь-яких обмежень. Достатньо буде лише у відповідні терміни подати нове повідомлення в powiatowy urząd pracy.

Які дані про українців, потрібно подати до польських центрів зайнятості

Станом на 1 липня 2024 року роботодавець у Польщі, працевлаштовуючи українських мігрантів, зобовʼязаний надати органам влади розширений перелік даних не лише про установчі дані іноземного працівника.

Також працедавець у Польщі повинен детально описати роботу, яка доручається громадянину України, а саме:

 • тип договору між особою, яка доручає виконання роботи, та громадянином України,
 • посада або вид виконуваної роботи,
 • місце виконання роботи,
 • місячна або погодинна ставка винагороди,
 • робочий час або кількість робочих годин на тиждень чи місяць.
Також у повідомленні повинно бути зазначено кількість усіх осіб, які виконують роботу за трудовим договором та за цивільноправовими договорами у роботодавця станом на 23 лютого 2022 року та на дату подання повідомлення.

телеграм-канал UAPL.INFO

Відтак офіційно у Польщі працівника з України можна працевлаштувати виключно на тих умовах, які були зазначені у повідомлення.

В разі зміни посади та розміру робочого часу роботодавець в обов’язковому порядку повинен направити в урядовий центр зайнятості нове повідомлення.

Водночас не доведеться подавати нове повідомлення, у випадку:

 • якщо громадянин України буде працювати більше годин, ніж зазначено в повідомленні, і його ставка заробітної плати буде пропорційно збільшена,
 • коли буде укладено новий договір на чинних умовах.

До речі: Польську зарплату вже можна отримувати на українську банківську картку

фото: freepik.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *