Понад 200 тисяч українських біженців уже знайшли роботу у Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Кількість українських біженців, які працевлаштувались у Польщі перетнула позначку 200 тисяч. Як повідомив голова управління у справах іноземців Ярослав Шайнер, у системі PESEL зареєструвались 1,1 млн українців.

А ви знали, що у Польщі ваші заробітки залежать від виду трудового договору. Umowa o pracę, Umowa zlecenie, Umowa o dzieło – в чому різниця, недоліки та переваги.

Зараз Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики Польщі проводить спеціальні програми для активізації працевлаштування  українців, що втекли від війни.

Де знайшли роботу українські біженці

Згідно з останнім дослідженням агенції Randstadt, 38% роботодавців уже найняли або планують найняти українців.

В основному – це транспортні, будівельні та промислові компанії. Українцям пропонують посади, де не потрібна висока кваліфікація та є високий попит на працівників.

Йдеться як про некваліфікованих фізичних працівників, так і працівників, які мають певну кваліфікацію. Також затребуваною професією є водії. Найчастіше пропонованою формою працевлаштування є тимчасова робота.

15% підприємств заявляють про готовність працевлаштувати громадян України на посади офісних працівників та посади спеціалістів.

Чи повернуться українці додому

Серед підприємств, які працевлаштовували українців до початку війни, 2% визнали, що близько половини їхніх співробітників вирішили повернутися у свою країну у зв’язку з війною. Ще 29% підприємств повідомили, що унаслідок війни менше половини працюючих українців повернулись на батьківщину.

Нагадаємо, українці зможуть отримувати внутрішній та закордонний паспорти у Польщі вже найближчим часом.

Опрацьовано за матеріалами: polskieradio.pl
Фото: pexels.com

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + nine =