Подвійний удар: влада Польщі допоможе повернути українських чоловіків, нові паспорти лише в Україні

Одразу дві тривожні новини пролунали наприкінці квітня 2024 року для українських чоловіків призовного віку за кордоном, зокрема у Польщі. Заборона на пересилання за межі України паспортних документів та готовність сусідньої Польщі сприяти у поверненні українських чоловіків з-за кордону.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Це важливо: Яка українська картка за кордон ідеально задовольняє потреби українців та як віддалено оформити

І йдеться не лише про Постанову Кабміну України №443 від 23 квітня 2024 року, яка забороняє пересилання за кордон паспортних документів. А й озвучені 24 квітня 2024 року міністром оборони Польщі заяви щодо готовності сприяти Україні в поверненні українських чоловіків.

Оформлення паспортів для чоловіків 18-60 років лише в Україні: постанова Кабміну

Уряд України продовжує законодавчо оформлювати заходи, які повинні сприяти поверненню з-за кордону українських чоловіків призовного віку.
Черговим законодавчим кроком стало прийняття 23 квітня 2024 року Постанови Кабміну України №443.

Фактично були внесені доволі незначні за обсягом, але вкрай суттєві за змістом зміни до пункту 11 Порядку реалізації експериментального проекту щодо:

  • оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України,
  • оформлення, обміну іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, посвідки на постійне проживання під час їх перебування за межами України.
Зазначений вище порядок було затверджено 10 червня 2022 року Постановою Кабміну №678. А з 23 квітня 2024 року лише оновлено в частині, що стосується оформлення українських паспортів для чоловіків віком 18-60 років.

Нововведення, які набули чинності передбачають, що:

  • отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянином України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС,
  • а пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.
Водночас Кабмін передбачив й винятки щодо можливості оформлення паспортних документів за кордоном для українських чоловіків віком від 18 до 60 років.
Польщі
Йдеться про українських громадян чоловічої статі, які можуть офіційно виїжджати за межі України, колаж UAPL.INFO

Відтак і надалі без обмежень оформити українські паспортні документи за кордоном зможе чимала кількість чоловіків призовного віку, зокрема особи:

  • з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
  • які мають дружину чи дитину із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таку особу для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність,
  • що здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України,
  • батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
Повний перелік громадян України, до яких не застосовуються оновлені положення щодо заборони оформлення паспортів за кордоном визначені у пунктах 21—23 та пункті 27 Правил перетинання державного кордону громадянами України

У Кабміні наголошують, що обставини, які надають право оформлення українських паспортів для чоловіків призовного віку повинні бути підтверджені документами, оформленими в установленому законодавством порядку.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини для українців у Польщі підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

У Польщі готові допомогти України повернути чоловіків призовного віку: Міноборони

24 квітня 2024 року міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш (Władysław Kosiniak-Kamysz) підтвердив готовність сприяти Україні в поверненні чоловіків.
Під час розлогого інтерв’ю очільник польського міноборони висловив низку насправді несподіваних заяв, які стосуються українських чоловіків, що виїхали з України.

Обговорюючи питання щодо припинення обмежень в наданні консульських послуг та оформленні українських паспортів Владислав Косіняк-Камиш заявив, що не здивований такими кроками української влади.

Я не здивований, що таке рішення прийняв міністр закордонних справ України. Думаю, що чимало наших земляків (поляків – ред.) відчувають обурення, коли бачать в готелях чи кав'ярнях молодих українських чоловіків,
– наголосив міністр оборони Польщі.

Адже водночас польські громадяни чують звернення від польської влади про те, скільки ще зусиль слід докласти у питанні допомоги Україні.

Також польський міністр зазначив, що його не дивує позиція українців:

  • які вже понад два роки перебувають на фронті,
  • та мають обґрунтовані претензії до своїх ровесників, що виїхали за межі України.
Польщі
У Польщі також розуміють дії української влади, яка робить все для того аби направити нових солдатів до лав Сил оборони України на фронт, колаж UAPL.INFO

Оскільки такі потреби, на думку польського міністра оборони, насправді великі та вимірюються десятками тисяч осіб.

В контексті виїзду з України та перебування за її межами понад 500 000 чоловіків призовного віку Владислав Косіняк-Камиш зазначив також, що польська влада вже пропонувала допомогу в цьому питанні.
Ми вже навіть попередньо давали зрозуміти українській владі про готовність допомогти. Щоб військовозобов'язані повернулись на територію України,
– заявив очільник міноборони Польщі.
А лише від запитів української сторони буде залежати у якому форматі ця допомога і сприяння у поверненні чоловіків буде надаватись.

Додавши, що Польща відкрита до надання допомоги українській стороні, зважаючи на певні обов’язки громадян України перед державою.

телеграм-канал UAPL.INFO

Обговорюючи потенційні запити до Польщі від української влади та дії польської сторони очільник польського Міноборони зазначив: “Все можливо!”.

Навіть у випадку звернення української сторони про “доставку” українців призовного віку, які втратили право легального перебування (зокрема, після закінчення терміну дії паспортів).

Кожна форма допомоги та підтримки, стали б сигналом та виявом солідарності у двосторонніх відносинах. А також в очікуваннях польського суспільства, яке має бажання допомогти Україні в гуманітарному та військовому аспектах…. Водночас є нерозуміння того, чому ті, хто зобов'язані, цього не роблять,
– підсумував міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

До теми: Кого з українців і доки позбавили доступу до консульських послуг за кордоном: роз’яснення МЗС

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

3 thoughts on “Подвійний удар: влада Польщі допоможе повернути українських чоловіків, нові паспорти лише в Україні

  1. Знали б скільки чоловіків виїхали і продовжують видужати за кордон по схемі: взяв свого родича- інваліда, перетнув щ ним кордон, сам залишився за кордоном, а інвалід повертається додому до своєї сім’ї.
    Інколи спершу відправляють за кордон жінку з дитиною, а потім сам приїжджає по описаній схемі. Але ж не протизаконно. Закон дозволяє. Гарна шпарина

  2. Засуджують і засуджують стільки ненависті , злості 🙃 кожна людина має право на життя, власний вибір … Останнім часом всіх гріє думка як повернути хлопців , чоловіків… А як з тими що залишилися і гарно живуть,!!! Мають власну справу та заробіток. Адже люди не тому що в них все було добре, повиізжали, …Завжди шукають дурнішого й біднішого, влада не може допустити навіть думки , що б людина що втекла від ситуацііі маючи власну думку ,мала спокій …!!!

  3. Країна бореться за виживання, ниття бідних чоловіків за кордоном не цікаве. Воюю третій рік. Не хочете бути українцями? У вас був час вирішувати це питання більше двох років за кордоном, поки кращі воювали і гинули за Неньку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *