Перетин кордону із продовженим паспортом може бути ускладнено: Генконсульство України у Любліні

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Кількість українських громадян, які перебувають за кордоном на підставі продовженого закордонного паспорта і надалі дуже велика. Проте, попри офіційну дійсність паспорта із продовженим терміном дії, для власників таких документів перетин кордону може стати проблемним питанням.

Зверніть увагу: Нардепи пропонують дозволити виїзд за кордон чоловікам, в тому числі й студентам

Інформацію про ускладнення в перетині кордоні на підставі продовжених закордонних паспортів прокоментував виконувач обов’язків Генерального консула України у Любліні Артем Валах.

Перетин кордону з України в іншу державу з продовженим паспортом віддано на розсуд іноземних прикордонників

Можливість продовження терміну дійсності паспортів громадян України для виїзду існує і на сьогодні. Але використання продовжених паспортних документів може мати певні негативні наслідки для їх власників.
Продовження паспортів відбувається і зараз, але звертаю увагу на те, що перетин кордону по цим продовжених паспортах може бути ускладненим. Це на розсуд прикордонника. Пускати вас назад на територію Польщі, чи не пускати з території України, 
– зазначив виконувач обов’язків Генерального консула України у Любліні Артем Валах.

У Генконсульстві зазначають, що при перетині кордону з Польщі в Україну проблемних питань по продовженому закордонному паспорту не має виникати.

телеграм-канал UAPL.INFO

Натомість у випадку перетину кордону з України в Польщі можуть виникнути проблемні із в’їздом на територію Польщі.

Виконувач обов’язків Генерального консула України у Любліні Артем Валах повідомив, що позиція іноземних прикордонників аргументується тим, що в Україні зараз можна оформити новий закордонний паспорт.

Коли прикордонники бачать, що людина їздить туди-сюди по продовженому паспорту. І не звертається, ніяким чином не вирішує питання, не оформлює собі новий паспорт. Вони вважають, що це неправильно, і людина повинна оформити новий паспорт. Адже держава вже давно їх оформлює, відновила ці можливості,
– пояснює позицію прикордонників Артем Валах.
Таким чином на сьогодні пропуск на територію інших держав українців із продовженими документами відбувається фактично на розсуд співробітників прикордонного відомства іноземної країни.

Український дипломат пояснює, якщо іноземні прикордонні відомства в продовженому паспортному документі побачать, що

  • особа неодноразово з Польщі їздила в інші європейські країни,
  • чи неодноразово перетинали кордон з Україною,

то її навряд чи вважатимуть особою, що втікає від війни.

Власники продовжених закордонних паспортів повинні оформити нові паспорти для безпроблемного перетину кордону

На зараз позиція влади полягає у тому, що поступово усі власники продовжених закордонних паспортів повинні оформити нові паспортні документи.
перетин кордону
Зі слів українського дипломата попри те, що продовжений паспорт є абсолютно законним, він все ж таки може стати проблемою при перетині кордону іноземної держави, фото: polskieradio.pl

Водночас Артем Валах нагадує, що продовження терміну дії закордонних паспортів минулого року було викликано проблемами з оформленням нових документів: вимушеною та тимчасовою мірою. Оскільки торік, під час масового виїзду українців за кордон, неможливо було всім людям видати закордонні паспорти.

На сьогодні, зі слів очільника Генконсульства України у Любліні, багато авіакампаній та банків за кордоном відмовляють в обслуговуванні українцям із продовженими паспортами.

Легальне перебування українських біженців у Польщі тільки до 24 серпня 2023 року: що далі

В контексті можливості подання документів на оформлення Карти побиту в Польщі із 1 квітня певними категоріями українців у Польщі, у Генконсульстві України у Любліні рекомендують визначатись із подальшими планами щодо країни проживання.
Якщо Ви плануєте перебувати надалі на території Польщі, що Вам потрібно оформлювати Карту побиту. Або Ви працюєте, у вас є воєвудське запрошення, то можна іншим чином легалізовуватись на території Польщі. В тому числі й оформлювати візу через візові центри,
– наголошує очільник українського Генконсульства у Польщі.
Стосовно терміну  легального перебування українців у Польщі, визначеного спецзаконом, то очільник Генконсульства України у Любліні радить не нервувати з цього приводу.

З його слів треба очікувати на польські законодавчі рішення щодо цього граничного терміну, які ймовірно будуть видані ближче до 24 серпня 2023 року.

Український дипломат наголошує, що загальна політика Польщі полягає у тому, що особи з України, які втікають від війни та перебувають на території сусідньої країни, мають бути відповідним чином легалізовані за допомогою:

  • PESEL UKR,
  • Карти побиту,
  • чи інших офіційних документів.

До речі: Українці у Польщі можуть переказувати злоті в Україну абсолютно безкоштовно

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *