Внесені зміни у Правила перетинання державного кордону громадянами України спростили перетин кордону чоловіками призовного віку. Зокрема знято обмеження на кількість виїздів з України, чоловіків призовного віку, які супроводжують осіб з інвалідністю.
Йдеться про зміну умов перетину кордону особами, в котрих є проблеми зі здоров’ям та супроводжуючих їх осіб. У тому числі й осіб, які віком підлягають призову за мобілізацією під час воєнного стану.
Перетин кордону чоловіками: виїзд осіб, що супроводжують інвалідів було обмежено
Ще у вересні, до впровадження змін, особам, які супроводжували інвалідів та осіб, що мали проблеми зі здоров’ям, було дозволено виїжджати з України лише 1 раз за весь час дії режиму воєнного стану.
За оновленою інформацією Державної прикордонної служби України зміни, затверджені Постановою Кабінету міністрів України №1044, зняли це обмеження.
Відтепер чоловіки віком 18-60 років котрі супроводжують осіб з визначеним переліком захворювань або з інвалідністю, які потребують постійного догляду, можуть виїжджати за кордон необмежену кількість разів.
Особливості та умови перетину державного кордону супроводжуючими особами
Відповідно до нових змін до правил перетину державного кордону, у випадку введення надзвичайного або воєнного стану, вільно виїхати за межі України відтепер можуть, зокрема:
- особи з інвалідністю;
- особи, мають дружину (чоловіка) з інвалідністю та супроводжують їх для виїзду за кордон;
- громадяни України, у яких один із їх батьків або батьків дружини (чоловіка) має інвалідність 1 чи 2 групи, і вони супроводжують їх для виїзду за межі України;
- особи котрі здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю 1 або 2 групи та супроводжують їх для виїзду за кордон;
- батьки у котрих на вихованні є дитина з інвалідністю віком до 18 років;
- батьки, які мають на утриманні неповнолітню дитину з інвалідністю 1 або 2 групи;
- особи, котрі потребують постійної опіки в супроводі осіб першого ступеня спорідненості;
- опікуни осіб з інвалідністю, котрі були визнані судом недієздатними, що супроводжують останніх при виїзді за кордон;
- та інші категорії осіб визначені “Правилами перетинання державного кордону громадянами України” зі затвердженими змінами
Крім зазначеного вище переліку, чоловікам призовного віку, також надали дозвіл не лише супроводжувати осіб, які цього потребують, а здійснювати виїзд за кордон, до таких осіб.
Йдеться про виїзд до осіб, із відповідним ступенем спорідненості, які перебуваючи за кордоном, потребують постійного догляду та перебувають на консульському обліку.
Проте є й певні обмеження, згідно з якими громадяни котрі підлягають призову за мобілізацією під час воєнного стану, зобов’язані повернутися з-за кордону не пізніше, ніж особи, яких вони супроводжували.
Які документи необхідні для перетину кордону супроводжуючими особами
Державна прикордонна служба України рекомендує заздалегідь ознайомитись з актуальним переліком документів, які будуть необхідні для перетину кордону під час дії воєнного стану.
Наявність усіх необхідних документів, відповідно до ситуації та обставин, дозволить уникнути проблемних питань під час виїзду з України. А також мінімізує ризики отримання відмови у пропуску через державний кордон.
Перелік документів потрібних для виїзду за кордон є індивідуальним для різних обставин, але обов’язково знадобляться:
- паспорт громадянина України або паспорт для виїзду за кордон;
- пенсійне посвідчення, посвідчення що підтверджує статус особи з інвалідністю або інше посвідчення передбачене законодавством;
- документи котрі підтверджують родинні зв’язки;
У переліку інших документів, які можуть знадобитися при перетині кордону супроводжуючими особами, зокрема зазначаються:
- довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, документи які підтверджують спільне проживання,
- акт встановлення факту здійснення догляду,
- свідоцтво про народження дитини,
- висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді тощо.
Ознайомитись із повним переліком осіб та документів, які необхідні для перетину кордону чоловіками на час дії воєнного стану можна на офіційному сайті Верховної Ради України.
До речі, українці в 27 країнах ЄС відтепер можуть швидко та дешево переказати кошти рідним в Україну
фото: Державна прикордонна служба України