Особливості виїзду українських біженців з території Польщі, повторного в’їзду та перебування у шенгенській зоні

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Громадяни України, які прибули у Польщу після 23 лютого мають право легально перебувати в Польщі впродовж 18 місяців, починаючи з 24 лютого 2022 року. У тому числі й діти, які народились після прибуття на території Польщі.

Водночас при виїзді за межі Польщі українські біженці повинні врахувати, що:

  • довідка про тимчасовий захист не є документом рівнозначним посвідці на проживання чи польській національній візі
  • отримання ідентифікаційного номера PESEL із позначкою UKR не надає громадянину України право на перетин польського кордону, нарівні з особами, які отримали у Польщі “карту побуту” (karta pobytu)
  • повторний перетин кордону з України в Польщу після першого в’їзду (на підставі якого було отримано права визначені для українських біженців “спеціальним законом”) відбувається на загальних підставах

Українські біженці, які на підставі положень “спецзакону”

  • отримали у Польщі PESEL із позначкою UKR,
  • подали у Польщі документи на соціальні виплати чи допомоги,
  • отримують у Польщі допомоги/виплати

при виїзді з Польщі повинні усвідомлювати, що їх переміщення враховується польськими органами, зокрема, при виплаті сімейних оплат.

Детальніше про спеціальну базу Прикордонної варти Польщі, у якій обліковуються українські біженці читайте за посиланням https://cutt.ly/ZHMDuvE

Також в разі виїзду за межі Польщі повторний в’їзд зазначеної категорії громадян України не вважатиметься втечею у Польщу від російської агресії й, відповідно, до нього застосовуються загальні – визначені польським національним законодавством – положення у стосунку до громадян України.

ЧОМУ МОЖУТЬ НЕ ПРОПУСТИТИ ПОВТОРНО У ПОЛЬЩУ

Переважна більшість українських вимушених мігрантів вже перевищили допустимий для громадян України термін безвізового перебування на території Польщі, як країни учасниці Шенгенської угоди.

Йдеться саме про 90 діб протягом 180-денного проміжку часу.

Відповідно при спробі повторного в’їзду на територію Польщі громадяни України можуть використати:

  • безвізовий режим та біометричний паспорт, лише у випадку, коли:
    • не вичерпано термін у 90 діб перебування за період у 180 днів,
    • встановлено, що особа не перебувала у країнах Шенгенського простору безперервно впродовж останніх 90 днів – це дозволяє “відкрити” новий термін перебування до 90 днів
  • польську національну візу (D) або шенгенську візу (C);
  • візу типу D або C, або дозвіл на проживання, виданий іншою державою Шенгену;
  • дозвіл на тимчасове проживання, дозвіл на постійне проживання, отриманий статус довгострокового резидента ЄС та дійсну карту на проживання в одній із країн Шенгену;

В іншому випадку польські прикордонні органи мають законне право відмовити українському біженцю, навіть при наявності ідентифікаційного номера PESEL із позначкою UKR у в’їзді на територію Польщі.

ВИЇЗД ІЗ ПОЛЬЩІ В ІНШІ КРАЇНИ ШЕНГЕНСЬКОЇ ЗОНИ

Українські біженці, які перебувають у Польщі повинні також враховувати, що право легального перебування (18 місяців, починаючи з 24 лютого 2022 року) застосовується саме до території Польщі .

Отримання ними у Польщі номеру PESEL із позначкою UKR не надає їм право виїзду в інші країни та перебування у країнах Шенгенської угоди понад визначені терміни – 90 діб за проміжок у 180 днів.

Нагадаємо, що Державна прикордонна служба України пояснила останні зміни у правилах перетину кордону та вказала перелік документів, на підставі яких українські прикордонники надають право виїзду громадянам України за межі країни.

Детальніше у матеріалі UAPL доступному за посиланням: https://cutt.ly/xHMDeHu

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *