Польською владою запроваджено спрощений формат подання документів на отримання фінансової допомоги в розмірі 10 тисяч злотих. Окрім цього продовжується набір заявок на відновлення майна та житла в Польщі, з виплатою від 100 до 200 тисяч злотих відповідно.
Актуальне питання: Польська зарплата та соціальні виплати: як оформити на українську картку
Детальний опис спільних рекомендації МВСіА та міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі підписаних 19 вересня 2024 року. Нові спрощення процедури подання заявок, розміри виплат та особливості отримання фінансових допомог особам, що постраждали від повені.
10 тисяч злотих екстреної допомоги в Польщі: нові спрощення у поданні заявок
У вересні 2024 року Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики Польщі видало спеціальне розпорядження.
Яке запроваджує спрощення процедури подання заявок на отримання фінансової допомоги особам, що постраждали від повені.
За офіційними даними отримати 10 тисяч злотих у рамках негайної невідкладної допомоги (natychmiastowej pomocy doraźnej) можуть особи, що легально перебувають в Польщі.
Водночас відтепер запроваджується спрощена процедура подання заявок на отримання в Польщі 10 тисяч злотих екстреної підтримки, з яких:
- 8 тисяч злотих соціальної допомоги,
- до 2 тисяч злотих допомоги на випадок повені.
Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики Польщі нагадує, що особи, які постраждали від повені можуть подавати заяву до територіального Центру соціальної допомоги (Ośrodku Pomocy Społecznej). Або у відповідних підрозділах управління гміни або міста.
При цьому заявку на отримання виплат можна оформити навіть в усному порядку.
Адже, згідно із зазначеними вище рекомендаціями, місцевим органам рекомендують використовувати можливість отримання необхідного мінімуму даних. А саме “виключно необхідної, інформації на підставі заяв постраждалих осіб, без необхідності отримання письмових довідок, документів чи підтверджень“.
Щобільше при співбесіді із заявником та проведенні опитування про становище в сім’ї місцевим органам рекомендовано заповнювати лише окремі поля анкети:
- дані опитуваної особи, пункти з 1 по 6 формуляра;
- збитки, понесені внаслідок кризової ситуації, що має масовий характер, а також стихійного лиха (straty poniesione w wyniku sytuacji kryzysowej występującej na skalę masową, a także klęski żywiołowej bądź zdarzenia losowego).
Інші поля анкети-опитування “Kwestionariusz rodzinnego wywiadu środowiskowego” при поданні заявок на отримання 10 тисяч фінансової допомоги, заповнювати не потрібно.
Додамо, що 25 вересня 2024 року міністерка клімату та довкілля Польщі анонсувала збільшення розміру виплати zasiłek powodziowy ще на 1 000 злотих.
Zasiłek powodziowy zostanie zwiększony o 1000 zł na pokrycie zwiększonych kosztów energii elektrycznej rodzin, których mieszkania lub domy zostały zalane.
W wielu miejscach trwa obecnie osuszanie pomieszczeń, chcemy wesprzeć ten proces. Dlatego wsłuchując się w głos…
— Paulina Hennig-Kloska (@hennigkloska) September 25, 2024
Фінансова допомога у Польщі: як подати заявку на виплати до 10 тисяч злотих
Польські урядовці наголошують про те, що отримання допомоги для постраждалих від повені не враховується як дохід.
Саме тому, постраждалі від повені в Польщі можуть, не зважаючи на призначення та отримання цих коштів можуть подавати заявки на:
- інші види соціальної допомоги,
- сімейні виплати чи житлові субсидії,
- стипендії, матеріальні допомоги або виплати з фонду аліментів.
Водночас слід врахувати, і окремі часові рамки подання заявки та отримання фінансової допомоги до 10 тисяч злотих, а саме:
- на подання заявки відводиться лише 30 днів з моменту настання події (отримання збитків від повені),
- а виплата коштів буде проведена впродовж двох днів після прийняття рішення про надання допомоги.
Подати заявку на отримання фінансової допомоги у вересні-жовтні 2024 року в Польщі можливо в одному з осередків соціальної допомоги (Ośrodek Pomocy Społecznej) на території воєводств, що постраждали від повені.
Наразі заявки на отримання 10 тисяч злотих допомоги в Польщі приймають у чотирьох воєводствах: Сілезькому, Нижньосілезькому, Опольському та Любуському.
Повний перелік контактних даних осередків, де приймають заявки від осіб, що постраждали від повені у Польщі доступний на офіційному урядовому порталі за цим посиланням.
УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com
Допомога уряду РП на відновлення майна та житла: від 100 до 200 тисяч злотих
Окрім екстрених виплат, особи, які постраждали від наслідків повені у Польщі можуть подавати заявки на отримання допомоги для відновлення житла чи майна.
Станом на кінець вересня урядова програма підтримки осіб, що втратили житло чи майно внаслідок повені, передбачає виплату:
- до 200 тисяч злотих на ремонт/відбудову житлового будинку,
- до 100 тисяч злотих на ремонт/відбудову господарських приміщень.
Подання заявок на отримання цього виду фінансової підтримки в Польщі за спрощеною процедурою, як у випадку допомоги в розмірі до 10 тисяч злотих, не передбачено.
А подати усі необхідні дані для отримання виплат можливо в одному з осередків соціальної допомоги (Ośrodek Pomocy Społecznej) на території воєводств, що постраждали від повені.
Повний перелік відповідних осередків доступний на офіційному урядовому порталі Польщі за цим посиланням.
Щоправда, вже 23 вересня 2024 року анонсовано окремі спрощення, які планується запровадити для осіб, житло та майно яких було знищено повінню.
У міністерстві розвитку та технології Польщі заявили про готовність проєкту постанови, який:
- дозволить відновлювати пошкоджені будинки без необхідності повідомлення (zgłoszenia),
- звільнить постраждалих осіб від необхідності отримувати дозвіл на відбудову (pozwolenia na odbudowę).
Йдеться про розпорядження, яке має оновити польське законодавство про особливості проведення відбудови, ремонту та знесення будівель, зруйнованих або пошкоджених внаслідок стихійного лиха.
У місцевостях Польщі, де вода зійшла, фахівці органів будівельного нагляду вже кілька днів обстежують будівлі. Для того, щоб оцінити їхній технічний стан і можливість подальшого використання підтоплених об’єктів.
Зверніть увагу: Безкоштовні та швидкі перекази вже доступні українцям за кордоном
фото: unsplash.com