телеграм-канал UAPL.INFO

Нові адміністративні послуги МВС за кордоном: українців просять обрати найбільш потрібні

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Міністерство закордонних справ України повідомило про заплановане розширення переліку адміністративних послуг МВС на території іноземних держав. Українських мігрантів просять пройти опитування та визначитись, які адміністративні послуги МВС за кордоном є найбільш потрібні для мільйонів українців за межами України.

Врахуйте: Українське посвідчення водія у Польщі: лише обмін, відновлення неможливе

Мільйони українських мігрантів, які вимушено виїхали з України в європейські країни прогнозовано потребують підтримки держави в отриманні певних адміністративних послуг, які доступні наразі лише на території України.

Адміністративні послуги МВС за кордоном надаватимуть мобільні сервісні центри у дипустановах

Міністерство закордонних справ України спільно з Міністерством внутрішніх справ України аналізують потреби у тимчасовому наданні окремих адміністративних послуг українським громадянам, які перебувають за кордоном.

Наразі планується у найближчому майбутньому тимчасово розмістити на території українських дипломатичних установ мобільні сервісні центри МВС України.

Мобільні сервісні центри МВС – мікроавтобус із відповідним обладнанням – будуть розміщені на території тих українських посольств та консульств, які мають достатню прибудинкову територію. Йдеться на лише про розміщення мобільного сервісного центру, а про можливість організувати відповідний доступ до нього українських мігрантів.

адміністративні послуги МВС за кордоном
Посадовці обіцяють, що попередньо вартість надання адміністративних послуг за кордоном буде відповідати тарифам, які встановлені для аналогічних послуг на території України, фото: Головний сервісний центр

Для роботи у цих мобільних сервісних центрах надання адміністративних послуг за кордоном планують відрядити співробітників сервісних центрів МВС.

Де планують розмістити мобільні сервісні центри за кордоном: перелік дипломатичних установ

Відповідно до оприлюдненої на сторінці Міністерства закордонних справ України інформації, станом на 12 жовтня до переліку закордонних дипломатичних установ, де можливо буде розміщено мобільний сервісний центр МВС включено:
 • Посольство України в Ірландії;
 • Посольство України у Фінляндській Республіці;
 • Посольство України у Латвійській Республіці;
 • Посольство України в Чеській Республіці;
 • Посольство України в Республіці Хорватія;
 • Посольство України в Італійській Республіці;
 • Посольство України у Латвійській Республіці;
 • Генеральне консульство України в Мілані;
 • Посольство України в Республіці Болгарія;
 • Посольство України в Турецькій Республіці;
 • Консульство України в Анталії.

Повідомляється, що відкриття сервісних центрів у зазначених вище дипустановах буде запроваджено на тестовому етапі із можливим подальшим розширенням цього переліку.

Чи буде розміщено нові мобільні сервісні центри МВС України у Польщі

На жаль у переліку наразі відсутні українські дипломатичні установи на території Польщі. Проте слід зауважити, що під час проходження опитування українці також можуть обрати відповідь “На жаль, не зможу звернутись до жодної з перелічених установ”.

Не виключено, що у випадку, коли значна кількість українців обере зазначений пункт, то мобільні сервісні центри МВС можуть бути розміщені й на території українських дипустанов в Польщі.

Тим більше в іншому із пунктів опитування українців за кордоном просять повідомити, на території якого саме консульського округу вони перебувають.

Нагадаємо, що на території Польщі наразі діє 5 українських дипломатичних установ, які територіальною охоплюють усі воєводства Польщі:
 • Посольство України у Республіці Польща;
 • Генеральне консульство України у Кракові;
 • Генеральне консульство України у Любліні;
 • Консульство України у Гданську;
 • Генеральне консульство України у Вроцлаві;

адміністративні послуги МВС за кордоном

Більше інформації про адреси та функції українських дипломатичних установ у Польщі, читайте у матеріалі "Українські дипломатичні установи у Польщі: розгорнутий довідник адрес, контактних даних, компетенція та графіки роботи"

Які нові адміністративні послуги МВС за кордоном планують запровадити 

До переліку перелік нових адміністративних послуг, що надаватимуться мобільними сервісними центрами Міністерства внутрішніх справ України на території закордонних дипломатичних установ включено:
 • обмін посвідчень водія;
 • видача посвідчень водія у зв’язку із втратою чи викраденням;
 • видача свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу та номерних знаків замість втрачених, або непридатних;
 • зняття з обліку ТЗ у зв’язку із виїздом власника за кордон на постійне місце проживання.
Прийом відвідувачів у мобільних сервісних центрах за кордоном України планується запровадити шляхом попередньої реєстрації заявників в електронній черзі Головного сервісного центру МВС України.

Нагадаємо, що авторизація у цій електронній черзі можлива за допомогою Bank ID, Дія.Підпис або електронного підпису.

Про початок роботи мобільних сервісних центрів МВС за кордоном буде повідомлено на офіційних сторінках українських дипломатичних представництв України та у соціальних мережах.

Зверніть увагу: українці нарешті можуть швидко переказати кошти у євро до України із 27 країн Європейського Союзу

фото: Головний сервісний центр

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 17 =