Найбільші пункти пропуску на кордоні із Польщею закривають для руху легкових авто

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

З 1 вересня на кордоні із Польщею кардинально зміниться рух транспортних засобів. Чотири найбільш пункти пропуску на кордоні із Польщею відтепер будуть доступні лише для вантажного сполучення.

До теми, Укрзалізниця анонсує зміни на польському напрямку і запуск мобільного застосунку

За офіційною інформацією, Державної митної служби України, у період із 1 вересня до 30 листопада 2022 року запроваджується нова модель пропуску транспортних засобів на кордоні із Польщею

Відтепер із 8 діючих автомобільних каналів міждержавного сполучення 4 менші пункти пропуску через кордон виділяють виключно для руху легкових автомобілів.

Натомість чотири великі пункти пропуску зроблять доступними лише для вантажного руху.

Чому розділяють рух на українсько-польському кордоні

Зміну в організації руху транспортних засобів через кордон в Держмитслужбі пояснюють величезними чергами вантажних автомобілів на кордоні із Польщею. Вантажівки з обох сторін кордону нерідко простоюють у черзі навіть понад тиждень.

Основними причинами виникнення черг на українсько-польському кордоні називають:
  • переведення на автомобільний формат переміщення експорту (зокрема, зернових культур) та імпорту паливо-мастильних матеріалів з морських портів;
  • постійне ввезення в Україну гуманітарних вантажів;
  • триваючі міграційні процеси зумовлені військовими діями.

В результаті проведених українськими посадовцями консультацій із польськими колегами прийнято рішення про розмежування потоків легкового та вантажного транспорту на кордоні.

Таким чином впродовж всієї осені 2022 року особам, які планують перетин українсько-польського кордону доведеться подеколи значно змінити звичний маршрут руху.

пункти пропуску на кордоні із Польщею
Рух автомобілів на кордоні із Польщею кардинально зміниться з 1 вересня, фото: Держмитслужба

Пункти пропуску на кордоні із Польщею: де можна проїхати на легковому авто

З 1 вересня по 30 листопада 2022 року на усій ділянці спільного українсько-польського кордону перетин кордону транспортними засобами повною масою до 7,5 тонн буде доступний лише на пунктах пропуску:

  • Устилуг – Зосин
  • Угринів – Долгобичув
  • Грушів – Будомеж
  • Смільниця – Кросценко

З наведених пунктів перетину для приватного легкового руху лише один – Устилуг-Зосин ؘ– у Волинській області, решта три у Львівській.

Пункти пропуску на кордоні із Польщею: де пускатимуть лише вантажівки

Впродовж осені виключно вантажівки будуть оформляти та пропускати через кордон у наступних пунктах пропуску через кордон із Польщею у Львівській області.

  • Рава-Руська – Хребенне
  • Краківець – Корчова
  • Шегині – Медика

Натомість як і у випадку із легковим транспортом, виключно для вантажівок на Волині буде доступний один пункт пропуску:

  • Ягодин – Дорогуск.

Нова схема руху транспорту на кордоні щонайменше до кінця осені

Географічне розташування пунктів пропуску дозволяє припустити, що за планами українських прикордонних та митних відомств потік легкових транспортних засобів значно зміниться.

Відтак рух легкових авто та транспортних засобів загальною масою до 7,5 тонн буде переорієнтований із:
  • Шегині на Смільницю
  • Краківця на Грушів
  • Рави-Руської на Угринів
  • Ягодина на Устилуг.

При цьому у Державній митній службі підтвердили, що пасажирські транспортні перевезення на всіх зазначених пунктах пропуску залишаються без змін.  

пункти пропуску на кордоні із Польщею
26 серпня у Держмитслужбі України підтвердили, що здійснення пасажирських транспортних перевезень не буде змінено на українсько-польському кордоні, фото: фейсбук-сторінка Державної митної служби

До кінця осені хочуть провести оцінку успішності впровадження такого розмежування руху транспортних засобів на українсько-польському кордоні.

У Держмитслужбі заявляють, що за результатами буде прийняте рішення щодо впровадження на постійній основі такого порядку організації руху транспортних засобів на українсько-польському кордоні.

Зверніть увагу, Експерти прогнозують зростання українсько-польського бізнесу

 

фото: dpsu.gov.ua

 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *