МВСіА Польщі пояснило нюанси надання допомоги українцям з липня 2024 року

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Зміни у спеціальному закону Польщі про надання допомоги українським мігрантам, які набули чинності з 1 липня 2024 року, викликають низку запитань. Зокрема щодо подальших форматів надання допомоги українцям, які вимушено мігрували з України на територію Республіки Польща.

До теми: 5 програм фінансової допомоги на дітей в Польщі

Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі опублікувало розгорнуте та детальне пояснення щодо подальших напрямків підтримки українців. У якому описано низку аспектів, які можуть бути незрозумілими для вимушених мігрантів з України.

Зміни у спецзаконі Польщі з липня 2024 року: МВС пояснило характер новацій

За офіційними даними оновлені положення спеціального закону Польщі були стали результатом проведення широких консультацій з громадськими організаціями. А також представниками органів місцевого самоврядування та державних установ.

МВС Польщі підтвердило, що оновлений спецзакон готувався спільно із польським міністерством праці та соціальної політики, Міносвіти та МЗС Польщі, міністерством фінансів та Канцелярією Прем’єр-міністра.

Окрім продовження легальних термінів перебування громадян України в Польщі до 30 вересня 2025 року було розроблено нові правові положення.
Польщі
Новими положеннями передбачено й форми підтримки українців, які користуються тимчасовим захистом у Польщі, колаж UAPL.INFO

Заступник польського міністра внутрішніх справ наголошує на тому, що вимушені мігранти з України “знайшли свій шлях” у Польщі: навчаються, працюють, розвиваються.

Однак ми не забуваємо і про тих, хто не в змозі функціонувати самостійно. Вони можуть і надалі розраховувати на нашу підтримку,
- зазначив Мачей Дущик.

Водночас польські урядовці твердять, що зміна польського законодавства зумовлена зміною викликів, з якими влада Польщі має справу у 2024 році, у сфері підтримки українських мігрантів.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Допомога із житлом для українців на території Республіки Польща: що змінилось

1 липня 2024 року офіційно завершилась дія програми відшкодування фізичним особам коштів за розміщення українців із PESEL UKR.
Програма більш відома як "40+ в Польщі" передбачала виплати в розмірі 40 злотих за добу розміщення фізичними особами одного вимушеного мігранта з України.

Нові правові норми з 1 липня цього року, завершують період, за який в Польщі фізичні особи могли отримати зазначену грошову допомогу на проживання та харчування громадянина України у приватних помешканнях.

Водночас у МВС Польщі наголошують на тому, що:

  • змінюється формат зазначеної допомоги українцям у Польщі,
  • і залишиться лише одна форма розміщення: в установах, що працюють за розпорядженням воєвод.

телеграм-канал UAPL.INFO

Окрім того, українцям у Польщі слід врахувати, що з 1 липня 2024 року скорочено перелік ситуацій, за яких ця форма підтримки може бути надана українським мігрантам абсолютно безплатно.

Проте в польському МВСіА зазначають також, що:

  • до 31 липня 2024 року ще буде можливість подати заявки на компенсацію витрат на проживання та харчування українців, понесених до 30 червня,
  • заявки, подані впродовж цього періоду, будуть розглянуті.

Безплатне проживання українців у Польщі: кому доступне з липня 2024 року

МВСіА Польщі зазначає, що громадяни України, які й надалі потребують підтримки із проживанням у Польщі можуть звернутися до воєводи за місцем перебування.

Після звернення та написання заяви у воєводському управлінні українці зможуть отримати дані про вільне місце у закладі колективного розміщення.

При цьому їм буде надано інформацію про місцевий заклад, який пристосований саме до потреб конкретного вимушеного мігранта з України в Польщі.

У Польщі після 1 липня 2024 року і надалі:

  • діятимуть різні типи закладів колективного розміщення,
  • у тому числі для відповідних категорій осіб з обмеженими можливостями, які потребують особливих умов перебування.
Польщі
МВСіА Польщі запевняє, що українські вимушені мігранти з інвалідністю в Польщі можуть і надалі розраховувати на державну підтримку, фото freepik.com
Адже внесені зміни до спецзакону надають право польським воєводам укладати додаткові угоди з неприбутковими організаціями.

Водночас на момент підписання договору з воєводою неприбуткова організація має існувати в Польщі щонайменше впродовж 24 місяців.

Саме на підставі цих договорів, польські урядовці можуть гарантувати:

  • розміщення людей з інвалідністю, їхніх опікунів та людей похилого віку,
  • в осередках, де проживає менш як 10 осіб.
Тобто з липня 2024 року саме воєвода гарантуватиме проживання людей з інвалідністю, їхніх опікунів та людей похилого віку на особливих умовах.

МВС Польщі запевняє, що вимога до мінімальної кількості осіб не поширюється й на низку інших об’єктів. Йдеться про осередки, які перебувають у власності або постійному управлінні суб’єктів сектору державних фінансів Польщі.

До теми: Гарячі лінії воєводських управлінь для українців, які потребують допомоги із житлом у Польщі

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *