Moduł Obsługi Spraw: у Польщі запущено новий офіційний портал для іноземців

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У Польщі зростає кількість іноземців, які планують на тривалий час осісти у Польщі. Для мігрантів з України та інших держав у Польщі запустили новий офіційний портал для іноземців Moduł Obsługi Spraw.

Зверніть увагу: Нові можливості від сервісу ДІЯ для українців за кордоном: усі деталі

Портал Moduł Obsługi Spraw було створено та запущено в рамках модернізації урядової системи обліку іноземців –  Pobyt v.2. Фінансування було надано в рамках програми “Безпечний притулок” від Національного фонду притулку, міграції та інтеграції.

Що таке система Pobyt v.2 у Польщі

Згадана система Pobyt v.2 наразі є головним телеінформаційним інструментом, який використовується Управлінням у справах іноземців Польщі (Urząd do Spraw Cudzoziemców).

Зазначена система збирає та обробляє інформацію про адміністративні провадження щодо легалізації перебування іноземців. Завдяки чому отримується доступ про всю історію легалізації іноземця на території РП.

Водночас Управління у справах іноземців Польщі за допомогою системи Pobyt v.2 збирає та обробляє:
  • інформацію про заяви про надання міжнародного захисту,
  • адміністративні рішення, прийняті у цих справах,
  • подані апеляції,
  • рішення Ради у справах біженців,
  • документи, видані іноземцям.

Система Pobyt v. 2 також підключена до Шенгенської інформаційної системи (SIS II), і дозволяє здійснювати перевірку осіб та вносити дані до цієї бази даних.

Портал Moduł Obsługi Spraw: мета створення

Портал Moduł Obsługi Spraw (модуль обробки справ) був створений з метою надання можливості заповнення та подання іноземцями заяв з питань перебування через інтернет.
Moduł Obsługi Spraw
Також завдяки цьому порталу українські та інші мігранти можуть отримати необхідну їм інформацію щодо міграційних процедур у Польщі, фото pexels.com
Офіційно розпорядником порталу Moduł Obsługi Spraw, який доступний за посиланням https://mos.cudzoziemcy.gov.pl є керівник Управління у справах іноземців Польщі.
Використання порталу є абсолютно безплатним, і навіть незареєстровані користувачі отримують доступ до трьох розділів:
  • право: інформація про усі польські нормативні акти, які стосуються легалізації та перебування іноземців на території Польщі;
  • контакт: офіційні адреси регіональних та територіальних органів Польщі, які займаються питаннями легалізації та побуту іноземців;
  • новини: оновлення інформації стосовно діяльності порталу, нових можливостей та послуг із онлайн-подання документів на право перебування у Польщі.
Портал Moduł Obsługi Spraw надає можливість обрати одну із семи мовних версій – українську, російську, польську, англійську, французьку, в’єтнамську або арабську.

Які можливості для іноземців дає портал Moduł Obsługi Spraw

За офіційними даними завдяки новому порталу Moduł Obsługi Spraw іноземці у Польщі можуть подавати онлайн заяви на отримання дозволів на перебування у сусідній країні.

Для того, що отримати доступ до можливості онлайн-подання документів потрібно буде пройти процедуру реєстрації на сторінці доступній за посиланням – https://www.mos.cudzoziemcy.gov.pl/ua/konto/rejestracja.

Після реєстрації можна буде заповнити онлайн анкети на отримання дозволу на тимчасове або постійне проживання та надіслати їх відповідному воєводі.
Подавши заяву через портал Moduł Obsługi Spraw громадян наразі необхідно в обов’язковому порядку її видрукувати. Надалі підписати та пред’явити паперову версію під час особистого візиту до обласного управління з питань іноземців.

Проте вже у найближчому майбутньому портал Moduł Obsługi Spraw має повністю забезпечити можливість подання заяви виключно в електронному вигляді.

Водночас Управління у справах іноземців звертає увагу на те, що подання документів через портал Moduł Obsługi Spraw потрібно проводити лише тим особам, які раніше не подавали заявок.

Тобто, якщо іноземець вже раніше подав заявку або очікує видачі дозволу на проживання, йому не потрібно подавати нову заявку через новий офіційний портал для іноземців.

Зверніть увагу: PKP Intercity вводить з 11 грудня новий розклад руху поїздів у Польщі

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *