Мобільний додаток mojeIKP: які медичні послуги доступні у смартфоні українцям в Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Завдяки мобільному додатку mojeIKP українці у Польщі можуть доступ до медичних послуг зі смартфона або планшета. Окрім доступу до медичних документів, додаток також має додаткові функції: нагадування про час прийому ліків, допомога в екстреній ситуації тощо.

Дізнайтеся також: Як з додатком ДІя відкрити рахунок в українському банку з-за кордону.

Насамперед слід зазначити, що мобільний додаток Міністерства охорони здоров’я Польщі mojeIKP доступний  для всіх українців у Польщі, навіть якщо вони раніше не користувалися електронним кабінетом пацієнта IKP (Internetowe Konto Pacjenta) у вебверсії.

Щобільше завдяки додатку після завантаження можна буде отримати доступ не лише до особистих медичних документів, а документів дитини чи близької людини.

Які функції доступні українцям в мобільному додатку mojeIKP при авторизації

Після успішного завантаження та верифікації (за допомогою Довіреного профілю (Profilu Zaufanego) або банківського рахунку) українські мігранти у Польщі значно спрощують для себе та рідних отримання деяких медичних послуг у сусідній країні.
Встановивши додаток mojeIKP та пройшовши авторизацію українці у Польщі зможуть:
 • отримати електронне направлення до лікаря;
 • отримати електронний рецепт на ліки;
 • встановити нагадування про прийом ліків;
 • придбати ліки в аптеці з допомогою QR-коду згенерованого в додатку без необхідності представлення PESEL фармацевту;
 • терміново з’єднатися зі швидкою допомогою у додатку;
 • дізнатися де та коли прийматиме лікар визначений електронним направленням;
 • переглянути історію отриманих рецептів та направлень до лікарів;
 • знайти необхідні пацієнту номери телефонів лікарів та медичних установ;
myIKP
Українці в Польщі можуть отримати ряд медичних послуг зі смартфона, фото: pacjent.gov.pl

Окрім цього мобільний додаток mojeIKP дозволяє:

 • обрати дату вакцинації від COVID-19;
 • завантажити Європейський COVID-сертифікат (UCC);
 • отримати рекомендації щодо здорового харчування;
 • надає доступ до порталу “дієти” Національного фонду здоров’я;
 • пропонує безкоштовний план тренувань “8 тижнів до здоров’я”;
 • дозволяє дізнатися кількість пройдених за день кроків. 
Інформація та документи,  а також деякі рецепти в додатку доступні навіть в режимі офлайн. 

Наприклад обравши “Перейти в автономний режим” електронний рецепт, оформлений раніше, буде доступний для сканування QR-коду фармацевтом, навіть коли відсутній доступ до інтернет-мережі

Крім цього в додатку можна додати профіль дитини, а також близької людини, яка дозволила себе авторизувати через ваш додаток. Тому якщо інформація про дитину була попередньо передана в ZUS, обліковий запис дитини можна швидко додати до вашого профілю у мобільному додатку mojeIKP.

Які функції мобільного додатку mojeIKP доступні без авторизації

Навіть якщо український мігрант чи мігрантка ще не оформили Довіреного профілю (Profilu Zaufanego) або не мають банківського рахунку додаток mojeIKP можна використовувати для отримання медичної підтримки та низки інших функцій.

Українці у Польщі, які встановили додаток і не пройшли авторизацію, все одно зможуть скористатись наступними функціями:

 • “Перша допомога” (Pierwszą pomoc)  – інформація щодо надання першої медичної допомоги в екстреній ситуації;
mojeIKP
У розділі “Перша допомога” можна отримати візуальну та текстову інформацію для здійснення серцево-легеневої реанімації, дізнаєтесь як очистити дихальні шляхи, де знайти дефібрилятор, також яку інформацію потрібно надати диспетчеру при повідомленні про екстрену ситуацію, фото: pacjent.gov.pl
 • інформація про екстрені номери доступні для виклику з телефону: 
 • отримання повідомлень загального характеру, які надсилають усім пацієнтам в Польщі;

Також в обмеженому функціоналі доступне нагадування про прийом ліків. Адже хоча функція й доступна без логування в додатку, проте для її налаштування все ж доведеться спочатку увійти в особистий профіль пацієнта.

Де завантажити та як налаштувати мобільний додаток mojeIKP

Українці у Польщі можуть використовувати мобільний додаток mojeIKP на смартфонах чи планшетах із системою Andriod (доступний для завантаження у Google Play) або телефонами чи планшетами від компанії Apple (завантажити його можна з App Store).

Для успішного встановлення та використання додатка mojeIKP смартфон має працювати на операційних системах не нижче версії Android 6.0 або iOS 13.0. 

Додаток mojeIKP доступний польською, англійською та українською мовами.

Вибір мови встановлення здійснюється автоматично, в залежності від того, яка мова встановлена на смартфоні за замовчуванням.

Тому, на смартфоні де використовується українська мова, при першому вході додаток одразу буде налаштовано на українську.

Перший вхід та авторизація у додатку mojeIKP 

Українцям у Польщі, щоб отримати до всіх функцій додатка mojeIKP доведеться пройти авторизацію.

Для цього потрібно буде:

 • відкрити додаток mojeIKP на своєму смартфоні чи планшеті;
 • на екрані відобразиться опис переваг використання і кілька разів потрібно натиснути кнопку “далі”
 • після огляду переваг внизу екрану з’явиться кнопка “перейти до активації” – натискаємо її;
 • на цьому етапі потрібно буде встановити пін-код (від 4 до 8 цифр) для входу у додаток, після чого знову натискаємо “перейти до активації”;
 • обираємо спосіб логування: це можна зробити з допомогою Довіреного профілю (Profilu Zaufanego) або банківського рахунку.
Авторизація в додатку mojeIKP через довірений профіль або банківський рахунок знадобиться лише при першому вході.

При подальшому використанні додатка буде доступний швидкий вхід з допомогою пін-коду. Якщо на телефоні є функції біометрії  – за відбитком пальця або face-id – ці функції також можна використовувати для входу у додаток. 

Як швидко створити Довірений профіль за допомогою банківського рахунку у PKO Bank Polski
Якщо в силу різних обставин в українського мігранта чи мігрантки й досі немає Довіреного профілю (Profilu Zaufanego) нагадаємо, що його можна легко створити за допомогою банківського рахунку.

Оскільки значна частина українських мігрантів у Польщі скористалась пропозицією безкоштовного відкриття та обслуговування рахунку від PKO Bank Polski, пропонуємо ознайомитись з офіційною відеоінструкцією від державного та найбільшого банку Польщі. 


ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Мобільним додатком mojeIKP можна користуватися одночасно не більше ніж з трьох пристроїв. При зміні смартфона чи іншого ґаджету, де було встановлено додаток в особистому кабінеті можна видалити пристрій, яким ви вже не користуєтесь. 

Які додаткові функції доступні у медичному мобільному додатку

Крім головних функцій таких медичні документи, запис до лікаря, електронний рецепт додаток mojeIKP дає рекомендації щодо правильного харчування та дієти, підрахує відстань пройдену за день та надасть доступ до спортивної програми на 8 тижнів. 
Здорове харчування та дієти

Авторизувавшись в додатку mojeIKP ви отримаєте доступ до безкоштовного порталу дієт Національного фонду здоров’я (NFZ Diet).

На порталі доступні плани харчування, описи раціонів, дієти у форматі електронних книг та відео. Після заповнення особистої анкети з’явиться можливість скласти особистий раціон та завантажити його в електронному форматі. 

Здоровий спосіб життя та спортивні вправи 
На вкладці “Профілактика” у мобільному додатку mojeIKP можна надати доступ (в залежності від операційної системи смартфона)  до застосунку Google Fit або “Здоров’я”. Завдяки чому у ньому можна буде відслідкувати кроки та відстань пройдену за день.

Крім цього завдяки додатку mojeIKP можна отримати доступ до безкоштовної програми тренувань від Національного фонду здоров’я – “8 tygodni do zdrowia”. Надалі під час проведення тренувань користувачам додатка може надаватись підтримка та консультації тренера лікаря, фізіотерапевта та психолога. 

Повну та детальну інструкцію з користування додатком mojeIKP можна знайти на порталі pacjent.gov.pl

Читайте також: Як українським мігрантам у Польщі правильно оформити лікарняні

фото: pacjent.gov.pl

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *