Управління з питань іноземців у Польщі офіційно спростувало причетність до листів, які у грудні 2024 року отримували окремі українські мігранти. Йдеться про документи щодо призову громадян України, які перебувають у Польщі, на строкову військову службу у ЗСУ.
Важливо: Що зміниться для українців за кодоном у 2025 році: нові ініціативи МЗС
2 січня 2025 року Управління з питань іноземців у Польщі оприлюднило офіційне звернення щодо дезінформації українців. А також надало взірець фейкового документа, який поширювався від імені Управління з питань іноземців.
Призов українців у Польщі на військову службу в ЗСУ: дезінформація і фейк
У зв’язку з отриманими сигналами про фальшиві листи, які надсилаються громадянам України, Управління у справах іноземців наголосило на тому, що має жодного стосунку до “повісток для призову на військову службу”.
Йдеться про листи, які імітують офіційний документ польською мовою від імені Управління з питань іноземців. І розсилаються під подвійною назвою “Повторний призов на військову службу / Повідомлення про запланований візит“.
Окрім того, дезінформаційне повідомлення, яке адресоване українським мігрантам у Польщі, містить погрози застосування правових санкцій та екстрадиції.
Йдеться зокрема про те, що нібито:
- за місцем проживання громадянина України у Польщі буде проведено візит представників Управління з питань іноземців,
- з метою доставки особи до “мобілізаційного пункту, у зв’язку з обов’язком проходження служби у Збройних силах України“.
Щобільше автори такої фейкової “повістки” погрожують українцям у Польщі “проведенням подальших заходів для здійснення мобілізації” у примусовому порядку. І навіть “арештом та співпрацею із відповідними українськими службами”.
УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com
Також у тексті фейкового документа від імені Управління з питань іноземців Польщі українцям погрожують екстрадицією на територію України. Адже нібито ухилення від військової служби може слугувати підставою для таких правових санкцій.
Ймовірно для більшої переконливості автори цих фейкових листів до українців у Польщі навіть пропонують у випадку сумнівів звертатись до консульських служб в України.
Очевидно розраховуючи на те, що навряд чи українці в Польщі будуть додатково перевіряти інформацію про такі “мобілізаційні заходи” в українських установах.
До теми: Виїзд жінок за кордон у 2025 році: кого не випустять з України
фото: колаж UAPL.INFO