Легальне перебування українців у Польщі продовжать до осені 2024 року: офіційне роз’яснення

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

На загал перебування українців зі статусом PESEL UKR в Польщі планують продовжити до 4 березня 2024 року. Водночас вже відомо деталі щодо окремих категорій українців, які зможуть легально перебувати у Польщі значно довше.

Зверніть увагу: Українська податкова отримає доступ до рахунків українців за кордоном за 2023 рік

На урядовому порталі Управління з питань іноземців Польщі було опубліковано додаткове пояснення наприкінці квітня 2023 року.

Легальне перебування із PESEL UKR у Польщі продовжать до березня 2024 року

Наразі українці у Польщі, які мають статус PESEL UKR, офіційно можуть перебувати на території сусідньої країни до 24 серпня цього року.

Саме цей термін передбачено у чинному (станом на початок травня 2023) польському спецзаконі про допомогу українським біженцям у Польщі.

У квітні 2023 року в польському Сеймі розпочато роботу щодо оновлення законодавства. Прийняті сеймом зміни визначають нові терміни легального перебування українських біженців у Польщі. 

За офіційними даними Управління з питань іноземців Польщі йдеться про внесення змін до пунктів 1 і 2 статті 2 спецзакону Польщі "Про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території України".
Легальне перебування українців із PESEL UKR у Польщі пропонують продовжити до 4 березня 2024 року, але є винятки.

перебування

Попередньо відомо, що до статті 2 спецзакону планується додати нові пункти 10 та 11, фото: olympus.de

Самі ці нові пункти ще більше подовжать терміни легального перебування певних категорій українських біженців у Польщі.

Законопроект наразі прийнято лише польським Сеймом, і з 17 квітня 2023 року він перебуває на розгляді в Сенаті Польщі.

Кому з біженців дозволять легально перебувати у Польщі до серпня-вересня 2024 року

Щонайменше для чотирьох категорій українських біженців терміни легального перебування будуть продовжені у 2024 році.

Легальне перебування із PESEL UKR у Польщі до 31 серпня 2024 року

До кінця літа 2024 року легально перебувати на території Польщі зможуть українські мігранти зі статусом PESEL UKR, які станом на 4 березня 2024 року:

  • здобуватимуть дошкільну освіту, шкільну освіту або навчатимуться в інших навчальних закладах освітньої системи Польщі;
  • навчатимуться в дитячому садку або школі, що функціонують в системі освіти України з використанням методів і технологій дистанційного навчання;
  • не пізніше ніж у 2022/2023 навчальному році розпочали навчання у професійному навчальному закладі (branżowej szkole II stopnia), поліцеальній школі або школі для дорослих.
Якщо особи, про які йдеться вище, є неповнолітніми, то до 31 серпня 2024 року також легально перебувати на території Польщі зможуть їх батьки або опікуни.

телеграм-канал UAPL.INFO

Перебування в Польщі із PESEL UKR до 30 вересня 2024 року

Також у польському Сеймі пропонують для окремої категорії українських біженців продовжити термін легального перебування із PESEL UKR навіть до кінця вересня наступного року.

Йдеться про осіб, які у 2024 році не складуть випускні іспити (матуру) у польській системі освіти. І захочуть перездати матуральний іспит наприкінці літа.
Як і у випадку із попередніми категоріями українських мігрантів у Польщі, якщо ці особи є неповнолітніми, разом із ними зможуть легально перебувати до кінця вересня також їхні батьки або опікуни.
перебування
Цього року повторне складання матури у Польщі заплановано на 21-22 серпня. А результати стануть відомі лише 8 вересня 2023 року, фото: zawszepomorze.pl

Коли офіційно продовжать перебування українців із PESEL UKR

Нагадаємо, що наразі року, термін легального перебування і надалі визначений діючим спецзаконом – 24 серпня 2023 року.

Прийнятий Сеймом Польщі проект закону наразі перебуває у польському Сенаті. Розгляд нового законопроекту, який продовжить термін легального перебування українців із PESEL UKR в Польщі, відбудеться під час чергового засідання Сенату.

За офіційними даними розгляд цього закону передбачено порядком денним 62-го засідання Сенату Польщі, яке пройде у період 10-11 травня 2023 року.

У випадку ухвалення цього законопроекту польським Сенатом, його буде передано на підпис президенту Польщі.

Лише після підписання цього закону польським президентом буде офіційно продовжено терміни легального перебування українців у Польщі.

І тільки тоді певні категорії мігрантів зі статусом PESEL UKR зможуть перебувати у Польщі до березня, серпня чи вересня 2024 року.

Це важливо: З квітня 2023 року злоті із Польщі в Україну можна переказати навіть із прибутком.

фото: comments.ua

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *