Кого з українців і доки позбавили доступу до консульських послуг за кордоном: детальне роз’яснення МЗС

МЗС України нарешті пояснило порядок та терміни запровадження обмежень щодо надання консульських послуг для українців за кордоном із 23 квітня 2024 року. Хто з українських мігрантів за межами України, скільки часу не зможе отримувати консульські послуги та які винятки передбачено?

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Це важливо: Іноземна зарплата на українську картку, безплатні перекази до України та відкриття картки онлайн

23 квітня 2024 року на офіційному порталі міністерства закордонних справ України було детально розтлумачено запроваджені обмеження. Пояснено законодавчі передумови та часові рамки відновлення повного доступу до послуг.

Чому українців за кордоном позбавили доступу до консульських послуг

Внесення змін у діяльність підрозділів МЗС за кордоном аргументують новим мобілізаційним законодавством України.
А саме законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”. Який після офіційної публікації тексту набуде чинності 18 травня 2024 року.

За даними МЗС України надання консульських послуг для українців за кордоном:

  • регламентовано значною кількістю підзаконних нормативних актів,
  • які після ухвалення “мобілізаційного закону” потребують актуалізації для того, щоб привести їх положення у відповідність до вимог нового мобілізаційного законодавства.
Представники українського МЗС наголошують на тому, що їм також доведеться внести технічні зміни до алгоритмів роботи власних інформаційно-комунікаційних систем.
українців
Йдеться про окремі інформаційні системи, що використовуються для вчинення у дипломатичних установах консульських функцій в інтересах українців, які перебувають за кордоном, колаж UAPL.INFO
Окрім того, у МЗС нагадали, що обов'язок ведення військового обліку українців за кордоном у закордонних дипломатичних установ було встановлено ще у 2016 році. Надалі відповідні функції українських дипломатичних установ було деталізовано Постановою Кабміну № 1487 від 30 грудня 2022 року.

Нагадаємо, що Постанова КМУ № 1487 від 30 грудня 2022 року затвердила “Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів”.

Детальніше: Дипустанови організовують військовий облік за кордоном та займаються поверненням військовозобов’язаних в Україну під час мобілізації

Від кого з українців за кордоном не прийматимуть заяви з 23 квітня 2024 року

МЗС України підтвердило тимчасове припинення з 23 квітня 2024 року прийому нових заяв на вчинення консульських дій від окремих категорій українців за кордоном.

Нові заяви на консульські дії не прийматимуть:

  • від чоловіків 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном (за винятком заяв про оформлення посвідчень особи на повернення в Україну),
  • зважаючи на оновлення законодавства та необхідність запровадження додаткових процедур міжвідомчої інформаційної взаємодії.

Призупинення надання консульських послуг для відповідних категорії українських чоловіків у МЗС називають тимчасовим кроком, який:

  • обумовлено необхідністю розв’язання питань щодо військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном,
  • та розв’язання у взаємодії з іншими органами державної влади технічних питань, що виникли під час практичної імплементації норм та положень нового закону про мобілізацію.

телеграм-канал UAPL.INFO

Скільки часу за кордоном не прийматимуть заяви на вчинення консульських послуг

Міністерство закордонних справ України наголошує на тому, що тимчасово (з 23 квітня 2024 року) не будуть прийматися лише нові заяви на вчинення консульських послуг від чоловіків віком від 18 до 60 років.

Такі обмеження необхідні зважаючи на те, що строк розгляду нових заяв може перевищити час, який залишився до набуття 18 травня 2024 року чинності новим законом про мобілізацію.

Саме тому, в українському МЗС хочуть вберегти українців за кордоном від ситуацій, коли замовлену послугу особа не зможе взагалі отримати. Або випадків, коли замовлена та оплачена консульська послуга вже не може бути наданою особі дипломатичною установою через законодавчі обмеження.
Процес прийняття та розгляду заяв українців про вчинення консульських дій відновиться:
  • після набуття чинності законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.
  • з врахування нових вимог, які з 18 травня 2024 року будуть врегульовані положеннями нового законодавства про мобілізацію.
українців
Після оновлення даних військового обліку в ТЦК громадяни України чоловічої статі у віці від 18 до 60 років із дійсними військово-обліковими документами знову отримають повний доступ до консульських послуг, колаж UAPL.INFO

Наразі механізм оновлення та перевірки військово-облікових даних для чоловіків 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном:

  • визначається з-поміж доступних варіантів,
  • та узгоджується компетентними державними органами України.
Після завершення міжвідомчих узгоджень у МЗС обіцяють оприлюднити додаткові детальні роз’яснення для українців.

А саме щодо можливих форматів оновлення військово-облікових даних громадянами України, які перебувають за кордоном.

Хто з українців зможе отримати консульські послуги: перелік винятків для чоловіків

У МЗС наголошують на тому, що нові обмеження стосуються лише прийому нових заяв від українців та мають низку винятків.
Насамперед українські дипломати запевняють, що:
  • всі заяви про надання консульських послуг, які були подані до 23 квітня 2024 року,
  • будуть розглянуті та опрацьовані консульськими установами в повному обсязі.
У тому числі отримані до 23 квітня 2024 заяви від українців за кордоном на оформлення закордонного паспорта громадянина України.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини для українців у Польщі підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Щобільше тимчасові зміни, які вводяться в українських дипломатичних установах за кордоном:

  • жодним чином не обмежують надання консульської допомоги громадянам України у разі надзвичайних ситуацій за кордоном,
  • а стосуються лише подання певною категорією громадян заяв на отримання певних консульських послуг у визначений період.
українців
Відтак необхідну підтримку українців закордоном, які потраплять у надзвичайну ситуацію (ДТП, затримання, стихійні лиха) співробітники консульської служби надаватимуть в повному обсязі, колаж UAPL.INFO
Окрім цього МЗС роз’яснили, що не обмежуватимуть надання консульських послуг, якщо фактичним отримувачем послуги буде не сам заявник (громадянин України віком від 18 до 60 років), а його неповнолітня дитина чи підопічна особа.

Відтак від українців призовного віку навіть після 23 квітня 2024 року українські дипломатичні установи за кордоном будуть приймати заяви на:

  • оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині/підопічній особі,
  • проведення реєстрації набуття дитиною громадянства України за народженням,
  • реєстрація народження дитини.
Також, як було зазначено вище, не буде обмежено прийом заяв від українських чоловіків за кордоном на оформлення посвідчень особи на повернення в Україну.

Актуальна тема: Переказати гроші без комісій та зволікань: безкоштовні та швидкі перекази вже доступні українцям за кордоном

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *