Кінець “сірих” заробітків у Польщі: користувачів OLX, Allegro, Uber чи Booking контролюватиме податкова служба

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У Польщі на завершальній стадії ухвалення перебуває законопроект, який зобов’язує операторів електронних майданчиків передавати фіскальні дані їх користувачів польській податковій. Вже невдовзі цифрові платформи такі як OLX, Allegro, Booking, Uber, Bolt та інші зобов’яжуть передавати інформацію про угоди користувачів починаючи з 2023 року.

До теми: Фінансові дані українців за кордоном “розсекретять”: експерти пояснили ризики для мігрантів

Продаж товарів чи послуг через електронні сервіси у Польщі з 1 липня 2024 року потрапить під повний державний контроль. Відповідний законопроект, який у квітні 2024 року було прийнято польським урядом, вже перебуває на розгляді Сейму Польщі.

Продаж товарів і послуг через OLX, Allegro чи Vinted у Польщі: чому вводять нові обмеження

Зміни у законодавстві Польщі щодо торгівлі в мережі, оренди житла чи автомобілів, урядовці обґрунтовують обмеженою доступністю даних про доходи та видатки користувачів.
Йдеться, про отримані платниками податків прибутки завдяки платформам типу OLX, Allegro, Booking чи Uber.
Фактично новий польський законопроект спрямований на імплементацію Директиви Ради (ЄС) 2021/514 від 22 березня 2021 року. Зазначений документ в ЄС більш відомий під назвою "Директива DAC7" або "DAC7".

Слід зазначити, що навіть вже на рівні ЄС визнали проблемними питання:

 • отримання інформації про доходи, отримані продавцями за посередництва цифрових платформ,
 • недостатньо ефективної співпраці між податковими адміністраціями держав-членів ЄС у цій сфері.

З метою визначення обсягу обміну інформацією та адміністративного співробітництва в податкових питаннях, уряд Польщі зобов’язує цифрові торговельні платформи звітувати про продавців, які здійснюють через них свою торгову діяльність.

OLX
Нові правові положення щодо торгівлі на OLX чи оренди житла на Booking у Польщі вносять зміни у шість чинних законодавчих актів, фото:  freepik.com
Окрім цього в польському уряді вважають, що нові зміни також матимуть позитивний вплив на сектор малого та середнього бізнесу. Адже насамперед для малого бізнесу продаж товарів чи послуг через цифрові платформи є однією із можливостей швидкого доступу до покупців.
Новий закон також спрямований на протидію недобросовісній конкуренції та забезпечення рівних умов для бізнесу.

Йдеться про вирівнювання податкового навантаження між підприємцями, які при торгівлі через OLX чи Allegro дотримуються правил та виконують свої податкові зобов’язання та тими, хто уникає сплати податків.

Дані про операції користувачів OLX, Booking та інших цифрових платформ у Польщі отримає Податкова служба

Найбільш важливою зміною, яку влітку 2024 року буде введено новим законопроектом, є зобов’язання цифрових платформ повідомляти польські податкові органам дані про операції щодо продажу товарів і певних послуг.
Польські урядовці з 1 липня 2024 року планують ввести законодавче зобов'язання збору та передачі державі інформації про продавців, які здійснили транзакції через електронні платформи.
Зокрема Національна податкова адміністрація Польщі в цифровому форматі отримуватиме дані від:
 • онлайн-платформ електронної комерції,
 • платформ бронювання житла
 • електронних сервісів для оренди транспортних засобів
 • платформ для замовлення автомобільних поїздок.
OLX
Наразі польське податкове відомство обмежене у доступі до даних про фіскальну активність користувачів OLX чи Booking, фото: freepik.com

Зокрема, зважаючи на транскордонний характер багатьох електронних платіжних транзакцій через цифрові платформи та їх значну кількість.

Нові законодавчі вимоги змусять операторів цифрових платформ в Польщі збирати, перевіряти та щорічно передавати польському податкову відомстві про користувачів, які продають товари та послуги через такі платформи

Щобільше дані, які було отримано від польських представників транснаціональних сервісів типу OLX, eBay, Booking чи AirBnB, будуть автоматично направлятись у податкові органи інших держав ЄС.

Які дані користувачів платформ е-комерції у Польщі передаватимуть податковій та передбачені винятки

З 1 липня 2024 року оператори платформ для електронної комерції будуть зобов’язані надавати керівнику польської фіскальної служби інформацію користувачів платформи, які є фізичними або юридичними особами.
А саме про користувачів, які були зареєстровані на цифровій платформі чи сервісі впродовж будь-якого терміну протягом звітного періоду, та отримують прибуток, здійснюючи низку видів діяльності.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини для українців у Польщі підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Польські урядовці деталізували перелік видів діяльності користувачів, про які електронні торговельні платформи, передаватимуть дані податковій службі, а саме:
 • продаж товарів,
 • надання нерухомості чи її частини в оренду, в тому числі:
  • комерційного призначення,
  • житлового призначення (квартир та кімнат),
  • гаражів, кемпінгів чи паркомісць;
 • короткострокові та довгострокові правовідносини із транспортними засобами – надання автомобілів в оренду;
 • послуги, що надаються особисто такі як:
  • послуги пасажирського транспорту,
  • транспортні/постачальні послуги,
  • дрібні повсякденні послуги, такі як сантехнічні, будівельні роботи, перукарські послуги тощо.

Відтак польська податкова отримає дані про трансакції не лише користувачів маркетплейсів типу OLX чи Allegro. А й про короткострокові угоди з найму житла через Booking чи AirBnB.

OLX
 Окрім цього під визначені в законопроекті вимоги потрапляють й такі платформи як Uber чи Bolt, фото: freepik.com

До переліку даних користувачів, які будуть передаватись податковій службі Польщі входять зокрема:

 • установчі дані особи чи компанії (ім’я, прізвище, дата народження, назва фірми, дата її заснування, адреса тощо),
 • будь-який податковий номер особи чи компанії та ідентифікаційний номер платника ПДВ (за наявності).
Щодо користувачів, які через цифрові платформи здають нерухомість в оренду додатково будуть передаватись дані про адреси об'єктів нерухомості. А також загальну суму винагороди, виплачену або нараховану в кожному кварталі звітного періоду.

Які винятки для продавців товарів та послуг через електронні платформи в Польщі передбачено

Окрім переліку видів діяльності польські урядовці передбачили й винятки для цифрових платформ, які дозволяють не передавати дані про користувачів до податкових органів.
Наразі встановлюється вимога до операторів цифрових платформ передавати дані про фізичних чи юридичних осіб, за винятком “дрібних продавців”, які:
 • здійснили менш як 30 операцій відповідного формату за рік.
 • загальна отримані доходи за ними не перевищили еквівалент 2 000 євро за рік.

телеграм-канал UAPL.INFO

Будь-який користувач платформи електронної комерції в Польщі перестане вважатись "дрібним продавцем", якщо перевищить ці порогові значення. Після чого оператор буде вважати його "активним продавцем" і зможе в будь-який час вимагати від користувача надати дані, які вимагаються для передачі в податкові.
Слід врахувати, що частина нових положень вимагає від цифрових платформ надання даних за період від 1 січня 2023 року та 30 червня 2024 року.

Відтак податкова в Польщі отримає дані про проведені транзакції користувачів через цифрові платформи і за весь 2023 рік.

Актуальна тема: Яка українська банківська картка найбільш вигідна в Польщі

фото: freepik.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *