Хто з українців у Польщі втратить право керування авто з липня 2024 року

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У Польщі триває адаптація правових норм, що стосуються українських мігрантів, до актуальних реалій. Чимало українців у сусідній країні все ж таки змушені будуть обміняти права у липні 2024 року.

Важлива тема: Яка українська банківська картка найбільш вигідна для українців у Польщі

Хто з українців, які постійно перебувають в Польщі зможе і надалі використовувати українські водійські посвідчення? А кому доведеться докласти чималих зусиль та отримати саме польські водійські документи у другій половині 2024 року.

Керування авто у Польщі та українські водійські права: кого очікує обмін на польські

1 липня 2024 року фактично закінчується термін спрощеного використання у Польщі українських посвідчень водія.
Адже саме з 1 січня 2024 року було розпочато відлік 6-місячного терміну впродовж якого окремі категорії українців повинні були провести обмін українського посвідчення водія на польські права.

Зазначені зміни передбачені тим, що:

 • з 1 січня 2024 року в Польщі не діють норми польського законодавства, які визначала певні загальні спрощення для українських водіїв,
 • іноземці, які постійно проживають у Польщі можуть використовувати іноземні водійські права лише впродовж 6 місяців з початку легального перебування.

телеграм-канал UAPL.INFO

Нагадаємо, що до 31 грудня 2023 року всі українці у Польщі на підставі окремого закону могли без обмежень використовувати українські посвідчення водія без необхідності їх заміни на польські водійські права.

Щобільше до початку 2024 року дійсними на території Польщі визнавались навіть українські документи водія, термін дії яких закінчився.

Проте чинне польське законодавство (станом на червень 2024 року) не передбачає подальших спрощень чи продовження термінів використання українських прав для українців, які не є вимушеними мігрантами.

Відтак із 1 липня 2024 року в Польщі українці, які не мають PESEL UKR і тимчасового захисту не зможуть:
 • керувати транспортними засобами на підставі українських водійських документів,
 • якщо постійно перебувають на території сусідньої країни строком понад 6 місяців (185 діб).

Вимога заміни прав на польські з 17 червня 2024 року стосується й українців, які працюють або влаштовуються на роботу в Польщі, пов’язану з керуванням транспортним засобом.

Детальніше: Тисячі українців у Польщі втратять роботу вже у червні

Українські водійські права для українців із PESEL UKR у Польщі: чи треба міняти

Зміни до спеціального закону про допомогу українцям у Польщі, які набудуть чинності з 1 липня 2024 року офіційно продовжують термін дії інструменту тимчасового захисту до 30 вересня 2025 року.
Наразі українцям із PESEL UKR не доведеться в терміновому порядку проводити заміну українських водійських документів на польські.

Зважаючи на продовження терміну дії тимчасового захисту для українців у Польщі. Адже чинні правові норми права Європейського Союзу визначають, що:

 • українці, які вимушено мігрували з України та отримали статус тимчасового захисту в країнах ЄС
 • зможуть користуватися українськими водійськими правами без необхідності їх обміну їх на водійські права країн ЄС до завершення терміну дії статусу тимчасового захисту.
Водночас українським мігрантам, які наразі перебувають під тимчасовим захистом у Польщі, але планують отримання карти побиту, вартує вже подбати про зміни водійських документів.
Польщі
Оскільки після отримання карти побиту в Польщі статус тимчасового захисту буде автоматично анульовано, колаж UAPL.INFO

І відтак втрачено можливість використання українських водійських документів у Польщі.

Станом на червень 2024 року законно керувати транспортним засобом на території Республіки Польща українці зі статусом PESEL UKR можуть на підставі:
 • міжнародного посвідчення водія (Женевська конвенція про дорожній рух від 19 вересня 1949 року),
 • національного або міжнародного посвідчення водія (Віденська конвенція про дорожній рух від 8 листопада 1968 року).
Посвідчення водія, які впродовж останніх років видають сервісні центри МВС України, є дійсними не лише в Європейському Союзі. А також й у низці інших держав, які не входять до ЄС, але ратифікували Віденську конвенцію про дорожній рух від 1968 року.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини достатньо підписатись на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com 

Наслідки відсутності польських прав та як отримати посвідчення водія в Республіці Польща

Українцям у Польщі слід врахувати, що за відсутність дійсних водійських прав при керуванні транспортним засобом загрожує штраф в розмірі до 250 злотих.

Питання водійських документів у Польщі станом на червень 2024 року врегульовує щонайменше дві правові норми польського права:

Обмін українських водійських документів на польські посвідчення водія у Польщі проводиться у територіальних підрозділах (Wydział komunikacji – відділ комунікації) за місцем фактичного перебування особи.

Польщі
Повний перелік територіальних відділів комунікації у Польщі в алфавітному порядку доступний за цим посиланням, фото: samorzad.gov.pl

Повний перелік територіальних відділів комунікації у Польщі в алфавітному порядку доступний за цим посиланням.

Для того аби обміняти українські водійські права на польські потрібно особисто надати у територіальний Відділ комунікації:
 • заповнену анкету-заявку;
 • кольорову фотокартку розміром 35 x 45 мм, зроблену згідно з певними вимогами, і не раніше 6 місяців до дати подання заяви;
 • підтвердження сплати збору за видачу посвідчення водія та реєстраційного збору;
 • копію водійського посвідчення при наявності водійського посвідчення, виданого за кордоном (оригінал документа повинен бути при собі);
 • посвідчення особи або інший документ, що посвідчує особу;
 • ксерокопію карти побиту, візи або іншого документа, що підтверджує право на легальне перебування на території Республіки Польща, або довідку про те, що особа перебуває на навчанні у Польщі не менше 6 місяців.

Детальніше: Скільки коштує і як обміняти українські права на посвідчення водія у Польщі

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *