телеграм-канал UAPL.INFO

Кабмін дозволив ще одній категорії осіб виїзд за кордон України під час воєнного стану

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Кабінетом Міністрів України 27 вересня 2022 року були внесені зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Відтепер виїзд за кордон України дозволили ще одній категорії осіб, в якій багато чоловіків призовного віку.

До теми: Заборона виїзду студентів іноземних вишів за кордон: подано перші судові позови на дії контролюючих органів

Ухвалена урядом Постанова №1082 визначила особливості пропуску за межі України спортсменів, тренерів, супроводжуючого персоналу спортивних клубів, арбітрів та спортивних суддів під час дії воєнного стану на підставі рішення Міністерства молоді та спорту.

Виїзд за кордон для спортсменів, спортивних суддів та тренерів: що потрібно знати

Відповідно до внесених змін відтепер при наявності відповідних підтвердних документів, Державна прикордонна служба України отримала право на пропуск через кордон:

Спортсменів, представників тренерських штабів національних збірних та спортивних суддів, а саме
    • спортсменів, які включені в установленому порядку до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
    • тренерів зі складу національних збірних команд України, які забезпечують підготовку спортсменів, включених до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
    • спортивних суддів та фахівців, що забезпечують, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль за підготовкою спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю для участі в спортивних заходах, що проводяться за кордоном;
Спортсменів та тренерів спортивних клубів ігрових видів спорту найвищих дивізіонів, а саме:
    • спортсменів, тренерів, які включені до складу команд спортивних клубів найвищих дивізіонів з ігрових видів спорту, осіб, що забезпечують організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, які включені до складу команд спортивних клубів найвищих дивізіонів з ігрових видів спорту, спортивних суддів, арбітрів для участі у спортивних заходах, що проводяться за кордоном.
виїзд за кордон
Прикордонники наголошують на тому, що без відповідних документів спортсмени, тренери чи спортивні судді не зможуть виїхати за межі України, фото: ДПСУ

Які документи потрібно для спортсменів, тренерів та спортивних суддів для виїзду за кордон

Для безперешкодного виїзду за кордон зазначених категорій громадян України на адресу Державної прикордонної служби буде направлятись відповідний лист-звернення.

У якому має бути викладено вичерпний перелік осіб, які беруть участь у спортивному заході, та строки його проведення.

В залежності від категорії представників сфери фізичної культури та спорту підтвердним документом на право виїзду за кордон є:
  • рішення Міністерства молоді та спорту щодо включення особи до складу учасників спортивного заходу – для спортсменів, представників тренерських штабів національних збірних та спортивних суддів;
  • лист Міністра молоді та спорту щодо участі зазначених у ньому осіб у спортивному заході – для спортсменів та тренерів спортивних клубів ігрових видів спорту найвищих дивізіонів.

Водночас у Державній прикордонній службі України наголошують, що у випадку непідтвердження мети поїздки спортсменам, тренерам та арбітрам може бути відмовлено у перетині державного кордону.

Скільки часу можуть спортсмени, тренери та спортивні судді перебувати за кордоном

Відповідно до внесених змін у Правила перетинання державного кордону громадянами України спортсмени можуть безперервно перебувати за кордоном не більше ніж 30 днів.

Строк перебування за кордоном може бути збільшений у випадку, коли спортсмени після закінчення спортивного заходу братимуть участь в іншому спортивному заході.

Зверніть увагу: Виїзд чоловіків за кордон за гроші можуть офіційно узаконити

фото: ДПСУ

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 − 2 =