В Польщі одне із найулюбленіших зимових свят для дітей – день святого Миколая – відзначають 6 грудня. У сусідній країні це свято більш відоме під назвою Mikołajki (Міколайки). Історія та традиції свята подарунків і куди адресувати написані до святого Миколая листи?
Дізнайтеся також: Нові можливості від сервісу ДІЯ для українців за кордоном: відомі деталі
Дня святого Миколая як в Україні, так і у Польщі асоціюється з подарунками та ароматом мандарин у домі. Свято відзначається християнами щороку з метою вшанування пам’яті про християнського священника Миколая Мирлікійського.
Історія свята у Польщі: чому святий Миколай не Санта Клаус і не Дід Мороз
Свято Миколая в Польщі, як і в Україні, має християнське походження та багатовікову історію. Святий Миколай був священником та опікувався нужденними, а також вважається покровителем всіх дітей.
У Польщі попри часи перебування під радянським впливом не прижився ані Дід Мороз, ані американський Санта Клаус.
Які традиції у Польщі на день святого Миколая
З ХІХ століття в Польщі набув популярності звичай відвідування домівок Миколаєм. Батьки запрошували переодягненого святого Миколая котрий приноси подарунки дітям.
У ніч з 5 на 6 грудня за традицією дітям, залишають подарунки, зазвичай під подушкою, поруч з ліжком або черевику, рідше у спеціальній шкарпетці яку вішають над каміном чи на двері. Існує традиція обміну символічними подарунками й між дорослими.
За переказами Миколай опікувався нужденними тому, в цей день поширеною є традиція не забувати про тих хто потребує нашої допомоги. Чимало фондів та організацій доставляють пакунки в інтернати, будинки пристарілих, хворим та тим хто найбільш потребує допомоги.
Ще однією традицією, яка набуває популярності, є “шкільний” Миколай, коли учні готують подарунки та обмінюються ними шляхом жереба.
Популярність свята Миколая в Польщі знайшла відображення і в цілій кіноепопеї “Listy do M”. Цього року на екрани польських кінотеатрів вийшла вже п’ята частина цього фільму.
Як відзначають день святого Миколая в Польщі
Щорічно на свято Миколая по всій Польщі проходить багато різноманітних заходів для дітей та дорослих. Що не дивно, адже це свято своєрідний старт на шляху до Різдвяних та новорічних свят.
В багатьох містах по всій Польщі проводять ярмарки, на котрих можна буде придати різноманітні цікавинки ручної роботи, а також покуштувати регіональні традиційні страви.
В багатьох містах в день святого Миколая засвічують новорічну ялинку та влаштовують концерти.
Щорічно у Польщі байкерські клуби проводять вже традиційний заїзд проходить заїзд святих Миколаїв на мотоциклах. Головна мета акції зібрати кошти для хворих і малозабезпечених дітей у Польщі.
Що дарують дітям на Mikołajki у Польщі
У Польщі подарунки дітям на день святого Миколая, окрім солодощів та іграшок, зазвичай пов’язані з хобі дитини або заняттями в позашкільний час.
Подарунки на Миколая у Польщі в ніч з 5 на 6 грудня потрапляють під подушку, в черевик або у велику святкову шкарпетку.
Діти у Польщі, які були слухняні впродовж року, вранці 6 грудня здебільшого отримують в подарунок:
- солодощі;
- іграшки;
- книги;
- одяг;
- головоломки;
- набори для рукоділля та творчості;
- інші корисні речі.
Куди адресувати лист до святого Миколая в Польщі
У Польщі, як і в Україні, напередодні свята діти пишуть листи святому Миколаю. У них вони розповідають про добрі вчинки за минулий рік та просять омріяні подарунки.
Здебільшого листи Миколаю у Польщі діти залишають на підвіконнях, але варто знати, що у Польщі є офіційна адреса святого Миколая.
Biuro Listów do Świętego Mikołaja,
Polska Wioska Świętego Mikołaja,
Przystanek Mikołajów, 57-215 Srebrna Góra.
Чи працюють магазини на Миколая в Польщі
Українцям слід знати, що 6 грудня в Польщі не є вихідним днем, тому більшість магазинів та торгових центрів працюватимуть у звичному режиму.
Тому навіть, якщо раптом Миколай не встиг завітати до ваших дітей та рідних вранці 6 грудня, ви завжди можете придбати подарунки для них у сам день святого Миколая.
Читайте також: Українці у Польщі вже можуть оформити соцвиплати через мобільний додаток mZUS
фото: колаж UAPL.INFO