Як підлітку знайти роботу у Польщі: що треба знати українській молоді для працевлаштування

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Літо – час не лише для відпочинку для дітей, але й нагода заробити свої перші гроші та здобути перший досвід у роботі та бодай тимчасово стати фінансово незалежним від батьків. Як українському підлітку знайти роботу у Польщі, і які умови слід виконати для успішного працевлаштування.

Читайте також, обсяги переказу коштів з Польщі в Україну б’ють рекорди: як безкоштовно переказати злоті

Що потрібно підлітку у Польщі, аби працевлаштуватись

Роботу підліткові дадуть якщо він:
 • закінчив 8 класів початкової школи – але, зауважимо, що система шкільної освіти у Польщі значно відрізняється від української, а її особливості детально описано у матеріалі “Особливості дошкільної та шкільної освіти у Польщі
 • надав роботодавцеві довідку від лікаря про те, що діяльність, яку він буде виконувати не загрожує його здоров’ю.
 • працевлаштовується з метою професійної підготовки. Винятком є так звані легкі роботи, які не становлять загрози для життя, здоров’я і психофізичного розвитку молодої людини та не створюють перешкоди для навчання у школі.

Окремо зазначено, що підлітки можуть претендувати лише на роботу, яка не вказана віднесена Радою Міністрів Польщі до переліку “заборонених для молоді робіт”. Винятком є ситуація, коли підліток має більше ніж 16 років і виконання “забороненої роботи” необхідне до проходження професійної підготовки/стажування.

При досягненні 16 років підлітки у Польщі можуть працювати на підставі трудового договору (umowа o pracę). Детально про види трудових договорів та їх переваги та недоліки у матеріалі “Види, переваги та недоліки різних форм працевлаштування у Польщі

Скільки годин на добу можуть працювати підлітки?
 • Підлітки старші 16 років, прийняті на професійну підготовку, можуть працювати 8 годин на день.
 • Підлітків заборонено залучати до роботи понаднормово або у нічний час (між 22:00 і 6:00).
 • Перерва в роботі, включаючи нічний час, повинна тривати не менше 14 годин. Протягом тижня неповнолітньому також має бути надано 48-годинну перерву в роботі, включаючи неділю (тобто вихідні).
 • Якщо підліток залучається не з метою професійного навчання, а навчається у школі, його робочий час не може перевищувати 12 годин на тиждень (у навчальний день допускається не більше 2 годин роботи).
 • Під час шкільних канікул тривалість робочого часу має становити не більше 7 годин на день і 35 годин на тиждень (а для осіб до 16 років – не більше 6 годин на день).
Де можуть працювати неповнолітні?
 1. Сфера обслуговування: готелі, ресторани, фаст-фуди тощо.
 2. Сезонна робота: збір фруктів та овочів.
 3. Викладка товару, інвентаризація товару у магазині.
 4. Роздача рекламних купонів, флаєрів, рекламних буклетів.
 5. Послуги з догляду за домашніми тваринами, вигул собак.
 6. Допомога сусідам.
Де підліткам шукати роботу у Польщі?

У групах на Facebook, популярних сервісах оголошень – OLX, Pracuj.pl, InfoPraca.pl, Indeed, Jooble, Gratka.
Або в Google, написавши у запиті “Praca dla nieletnich” (робота для неповнолітніх).

Можна також пройтись сайтами відомих гастрономічних, торгових мереж, які часто публікують оголошення про роботу для підлітків.

Подумайте, що ви хочете і можете робити або що вам подобається і тоді починайте пошуки.

Скільки може заробити підліток у Польщі?

Підлітки, які виконують легку роботу, зазвичай отримують мінімальну оплату. Також варто пам’ятати, що 15-річні підлітки можуть працювати лише 6 годин на день, тобто на ¾ ставки.

Таким чином підліток може заробити 2257,50 злотих брутто (цифри станом на 2022 рік). І варто пам’ятати, що у Польщі громадяни до 26 років звільнені від податку на прибуток.

Якщо мова йде про погодинну ставку, яка виплачується на підставі договору доручення або трудового договору, то тут мінімальна плата становить 19,7 злотих на годину. У цьому випадку сума виплачується на руки доки працівникові не виповниться 26 років і теж не оподатковується.

Утім заробітки підлітків можуть бути набагато вищі. Все залежать від конкретної роботи.

Особливості працевлаштування у Польщі дітей у віці від 13 до 16 років

 1. У Польщі неповнолітні віком від 13 до 16 років можуть працювати лише в суб’єкта господарювання, який провадить культурно-мистецьку, спортивну чи рекламну діяльність.
 2. Для працевлаштування 13-річного підлітка потрібна згода його батьків або опікуна та дозвіл інспектора праці.
 3. Тривалість робочого часу неповнолітнього до 16 років не може перевищувати 6 годин на день. Робочий день 13-14-річного підлітка може тривати у час із 6:00 до 20:00.

На відміну від особи старшої 16 років, у Польщі підлітки віком 13-16 років можуть працювати на підставі договору доручення (umowа zlecenia) або договору підряду (umowа o dzieło).

До речі – всі українці у ЄС нарешті отримали можливість швидко переказати кошти у євро до України

 

фото: ciekawecv.pl

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також

One thought on “Як підлітку знайти роботу у Польщі: що треба знати українській молоді для працевлаштування

 1. Цікава стаття. Мне сподобалось. Сіль в тому, що мій 11-річний племінник вже почав мене питати, як і де можна заробити гроші. Тому що йому хочеться купити щось смачненьке для себе, або піти відпочити з друзями. Тому такі статті дуже корисні. Дякую, що ділетесь інформацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − three =