Група осіб перешкоджала реєстрації в електронну чергу ДП “Документ” у Польщі: зловмисників затримано

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Проблема із реєстрацією на оформлення паспортних документів або обміну водійського посвідчення у підрозділах ДП “Документ” у Польщі відома багатьом українським мігрантам. Правоохоронцям затримали членів угрупування, яке своїми діями перешкоджало українцям у Польщі зареєструватись в електронній черзі.

До теми: Паспортний сервіс у Польщі підвищив вартість оформлення документів: повний перелік цін

У Державній міграційній службі повідомили про викриття групи  зловмисників, які несанкціоновано втручалися у роботу сервісу “Електронна черга”

Торгівля талонами в електронну чергу ДП “Документ” у Польщі створює проблеми пересічним українцям

У ДМС України нагадали, що фактично із перших днів роботи відокремленого підрозділу ДП “Документ” у Польщі у мережі почали ширитись пропозиції швидко зареєструвати бажаючих в електронну чергу. Йдеться саме про електронну чергу на оформлення документів,  реєстрацію у якій “гарантували” за відповідну грошову винагороду.

Водночас у профільних групах соцмережах та інших пабліках, якими користуються українські мігранти у Польщі все більше інформації про неможливість зареєструватись в електронній черзі.

Більшість українських мігрантів закордоном скаржаться на те, що електронна черга у ДП “Документ” у Польщі фактично постійно заповнена. Натомість при появі вільних часових проміжків для реєстрації, вони майже миттєво зникають.

Злочинці перешкоджали українцям у Польщі отримувати талони в електронній черзі

Підрозділами Національної поліції та Державної міграційної служби було зафіксовано та припинено діяльність одного з угрупувань, які несанкціоновано втручались у роботу електронних систем ДП “Документ” у Польщі.

Організатором групи була 43-річна мешканка Сумської області. Вона за участі ще чотирьох осіб, умисно перешкоджала громадянам України отримувати талони в електронній черзі для оформлення паспортних документів.

Задля отримання фінансової вигоди фігуранти кримінальної справи налагодили схему реєстрації в електронній черзі за винагороду у розмірі від 800 до 1500 грн.

ДП "Документ" у Польщі
Злочинна схема із продажу місць в електронній черзі на подання документів у Польщі діяла із червня 2022 року, графіка: ДМСУ

Задокументовано понад 150 випадків, коли послугами зловмисників скористались громадяни України.

Враховуючи дію воєнного стану зловмисникам, які торгували місцями в електронній черзі ДП “Документ” у Польщі може загрожувати до 15 років позбавлення волі.

Реєстрація в електронну чергу ДП “Документ” у Польщі безкоштовна, послуги шахраїв незаконні, – Державна міграційна служба

У Державній міграційній службі України вчергове наголошують, що реєстрація в електронній черзі ДП “Документ” у Польщі. Також висловлено прохання до українських громадян не користуватись послугами шахраїв.

Усі факти несанкціонованого втручання в роботу електронних систем ДМС документуються та направляються до компетентних правоохоронних органів України.

Доволі очевидно, що при виявленні факту несанкціонованого втручання в електронні системи, правоохоронці отримають дані не лише зловмисників. Також у правоохоронні органи будуть передані також дані і особи, яка скористалась протиправними послугами зловмисників.

Відповідно не виключено, що до вказаної особи також можуть бути вжиті відповідні заходи реагування.

Зверніть увагу: Продовжити закордонний паспорт у дипустановах знову можливо: офіційне пояснення Уряду

фото: pexels.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *