“Громадські патрулі” в Польщі – загроза для іноземців: що робить Поліція

“Громадські патрулі”, які восени 2024 року з’явились на вулицях польських міст викликали занепокоєння не лише серед іноземців у Польщі. Польський Омбудсман звернувся до Поліції Польщі із проханням пояснити рівень загрози та прояви насильства щодо іноземців.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Зверніть увагу: У Польщі відкриють ще одне консульство України: адреси та контакти усіх дипустанов

Головна комендатура Поліції Польщі повідомила актуальний стан загрози іноземцям від “громадських патрулів” та встановлені передумови їх виникнення. А також проінформувала про дії польських правоохоронців, щодо припинення насильницьких дій щодо іноземців у Польщі з боку окремих груп громадян РП.

“Громадянські патрулі” в Польщі: Омбудсман просить захистити іноземців

За даними Уповноваженого з прав людини Польщі Марціна Вйонцека з вересня 2024 року у польських містах все частіше фіксуються так звані “громадські патрулі”.
Особи, які залучаються до такого роду "патрулювання" проводять заходи, які на їх думку повинні захистити польське суспільство від негативного впливу іноземних мігрантів.

Йдеться про те, що попри заяви щодо “підтримання громадського порядку”:

  • у польських містах фіксуються непоодинокі факти організованих або спонтанних зібрань осіб,
  • які скандували ксенофобські гасла або відвідували місця, де живуть чи працюють іноземці у Польщі.
Учасники таких “патрулів” також вдавались і до актів фізичного насильства стосовно іноземних громадян, які перебувають на території Польщі.

Зокрема, у місті Жирардув (адміністративний центр Мазовецького воєводства Польщі) учасники такого “громадянського патруля” за даними польського Омбудсмана ймовірно здійснили напад на іноземців.

"громадські патрулі" в Польщі
Фізичне насильство могло мати місце, під час того, як представники “патруля” увірвалися до гуртожитку, де проживали іноземні працівники у Жирардуві, колаж tvp.info
Уповноважений з прав людини Польщі зазначає, що за даними ЗМІ, від дій учасників “громадського патруля” у Жирардуві ймовірно постраждали громадяни України, Азербайджану та Грузії.

Окрім того, польський Омбудсман у зверненні до Поліції зазначає, що:

  • поведінка учасників “патрулів”, описана в ЗМІ, може створювати в суспільстві відчуття загрози,
  • а риторика учасників під час “патрулювання”, яка виражає неприязнь і ворожість до іноземців, може посилити упереджене ставлення і призвести до актів насильства проти конкретних груп та осіб.
Представлення в публічній сфері поглядів, мотивованих упередженнями, зокрема за ознакою національності чи етнічного походження, є неприпустимим і має стати предметом розгляду та реагування правоохоронних органів,
- апелює Омбудсман Польщі у зверненні до очільника польської Поліції.
Щобільше у зверненні до Головного коменданта Поліції Марцін Вйонцек просить надати дані про масштаби явища, пов’язаного з “громадським патрулюванням”.

Зокрема про те, чи здійснюється правоохоронцями моніторинг кількості та проведення зібрань, пов’язаних з такими “патрулями”, та надати:

  • дані із зазначенням населених пунктів, де “громадянські патрулі” вже мали місце у Польщі,
  • зафіксовані факти ксенофобських заяв з боку учасників “патрулів” та фізичного насильства, й заходи реагування на них польських правоохоронців.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Чому зʼявились “громадські патрулі” у польських містах: пояснення Поліції

В офіційній відповіді Головної комендатури Поліції Польщі підтверджено активну діяльність правоохоронців у справах про діяльність “громадських патрулів” у польських містах.
За даними Поліції, передумовою виникнення явища “громадських патрулів” у Польщі став інцидент в ніч з 7 на 8 серпня 2024 року на пляжі озера у місті Сьрем (Великопольське воєводство).

Польські правоохоронці підтверджують, що в результаті перевірки даного інциденту встановлено, що:

  • зазначений вище конфлікт виник між громадянами Польщі та групою мігрантів з Латинської Америки,
  • в результаті якого один з нападників розбитою пляшкою завдав тяжких тілесних ушкоджень громадянам Польщі,
  • а інші нападники, як стверджується, били потерпілих, серед іншого, ногами.
Після інциденту чотирьом з п'яти затриманих було звинувачено в участі у побитті. А одного - у замаху на вбивство та участі у побитті із застосуванням небезпечної зброї.
громадські патрулі проти іноземців у Польщі
Саме цей інцидент у Поліції Польщі вважають передумовою організації та проведення так званих “громадських патрулів” по всій території сусідньої країни, фото Newspix.pl / Rafał Klimkiewicz

У відповіді, яку було направлено польському Омбудсману, заступник Головного коменданта Поліції Польщі надінспектор Роман Кустер описує “громадські патрулі”:

  • як групи молодих осіб, які об’єдналися, щоб “захищати” свої місцеві громади від потенційної загрози з боку мігрантів,
  • що мали на меті запобігти насильницьким нападам з боку іноземців у майбутньому.

Окрім того, польськими правоохоронцями відстежуються повідомлення у профільній групі в соціальній мережі Facebook група, про організацію таких заходів по всій Польщі.

Зазначена група поділена на міста, де, приєднавшись до міського чату, можна перевірити місце проведення заходу та оцінити кількість зацікавлених людей.

НЕ ЗАБУДЬТЕ:
– підписатись на сторінку UAPL.INFO у мережі 👉 Facebook ,
– та шукайте відповіді на запитання у групі 👍 Все про Польщу для українців: документи, робота, житло, відпочинок!

Як Поліція Польщі реагує на “громадські патрулі”: офіційна відповідь

Польські правоохоронці твердять, що разі отримання інформації або фіксації тривожних сигналів щодо організації таких “патрулів”, інформація передається до відповідних структурних підрозділів поліції для вжиття заходів.
Офіційно з початку вересня 2024 року Поліцією Польщі було зафіксовано організацію та проведення 30 “громадських патрулів” у низці польських міст.

За даними польських правоохоронців до таких “патрулів” було залучено (станом на кінець жовтня) 953 особи.

Факти проведення “громадського патрулювання” зафіксовано у 14 населених пунктах Польщі, а саме у:

  • Курніку, Занемислі, Сьроді-Великопольській, Лешно, Яроцин, Гостинь, Сьрем (Великопольське воєводство),
  • Плонськ, Жирардув (Мазовецьке воєводство),
  • Бидгощі (Куявсько-Поморське воєводство),
  • Гданську (Поморське воєводство),
  • Кракові (Малопольське воєводство),
  • Любліні (Люблінське воєводство).
Великопольське воєводство Польщі
За даними Поліції переважна кількість “громадських патрулів” проводиться у Великопольському воєводстві Польщі, графіка wiktionary.org

У Головній комендатурі Поліції Польщі інформують польського Омбудсмана, що кожне з цих зібрань було під наглядом правоохоронців. А співробітники поліції реагували на будь-які спроби порушити встановлені правові норми та правила суспільного співіснування як з боку учасників “патрулів” зібрань, так і з боку перехожих.

Відтак лише за перші два місяці осені 2024 року результаті проведених службових заходів працівниками поліції було:
  • проведено перевірку 531 особи,
  • 23 особам було винесено попередження (pouczono),
  • 15 осіб оштрафовано (ukarano mandatem karnym),
  • складено 21 подання до суду про притягнення до відповідальності та 2 особи затримано.

Крім того, у зв’язку з подіями у місті Жирардув (7-8 вересня 2024 року) Повітове управління поліції проводить досудове розслідування під наглядом місцевої прокуратури.

Офіційно: Міжнародний захист у Польщі: важливі застереження та роз’яснення Управління з питань іноземців

фото: колаж UAPL.NFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *