ДП “Документ” за кордоном у червні не закриють, але дозвіл лише до кінця року

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українці у червні 2024 року не втратять можливості оформити закордонні та внутрішні паспорти за межами України. Уряд надав дозвіл на продовження роботи закордонних підрозділів ДП “Документ”, але наразі лише до кінця року.

Зверніть увагу: Резерв+ за кордоном допоможе не всім: кому доведеться повернутись в Україну

Державна міграційна служба підтвердила, що припинення роботи закордонних підрозділів ДП “Документ” (у звʼязку із закінченням терміну дії дозволу) не відбудеться. Кабмін дозволив Паспортному сервісу за кордоном ще шість місяців надавати послуги з оформлення документів українцям за межами України.

Послуги ДП “Документ” за кордоном лише до червня 2024 року: постанова Кабміну

У червні 2024 року фактично спливає термін дії експериментального проєкту з оформлення українських паспортних документів у закордонних підрозділах ДП “Документ”.
Адже прийнята 10 червня 2022 року Постанова Кабміну №678 "Про реалізацію експериментального проєкту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України, оформлення, обміну іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, посвідки на постійне проживання під час їх перебування за межами України" встановила лише 2-річний термін дії зазначеного проєкту.

Відповідним нормативним актом було встановлено, що саме закордонні підрозділи ДП “Документ” можуть за кордоном:

 • здійснювати прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України,
 • проводити оформлення та обмін іноземцям й особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, посвідки на постійне проживання під час їх перебування за межами України.
документ
А саме є оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, колаж UAPL.INFO

Зазначений проєкт був відповіддю Уряду України на одну з основних проблем, з якими стикаються громадяни України за кордоном.

Адже чимало громадян України переміщувались за кордон з населених пунктів, де велися бойові дії. А відтак окремі документи були втрачені, пошкоджені або знищені.

Послуги ДП “Документ” були також популярні серед українських мігрантів, у яких:

 • закінчується термін дії паспортних документів,
 • діти досягли віку, з якого необхідно оформлювати паспортні документи.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com 

Кабмін продовжив роботу ДП “Документ” за кордоном: наразі до грудня 2024 року

4 червня 2024 року Державна міграційна служба України підтвердила, що Кабміном ухвалено рішення, яке дозволить продовжити роботу закордонних підрозділів ДП “Документ”.

За інформацією, яку підтвердили також у Мінреінтеграції України Паспортний сервіс за кордоном зможе ще 6 місяців (починаючи з червня 2024 року) приймати заяви та здійснювати оформлення документів для українців за межами України.

За інформацією ДМС України з моменту запровадження експериментального проєкту з оформлення паспортних документів для українців за кордоном через підрозділи ДП “Документ”, за кордоном оформлено:

 • 188 570 паспорти громадянина України у формі ID-картки,
 • 516 719 паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

телеграм-канал UAPL.INFO

Наразі за межами України продовжують працювати 12 підрозділів ДП “Документ” у:

За даними ДП “Документ” наразі усі 12 закордонних підрозділів продовжують надавати послуги:

 • оформлення ID-картки чи закордонного паспорта (у тому числі замість втраченого або викраденого);
 • обміну ID-картки чи закордонного паспорта (у зв’язку із закінченням строку дії, зміною інформації, непридатністю до використання);
 • обміну паспорта зразка 1994 року на ID-картку (за бажанням чи у разі непридатності).

Оформлення документів за кордоном: закон на підписі Президента

Водночас українцям за кордоном слід врахувати, що Верховною Радою України, ще 9 травня 2024 року було прийнято окремий законопроєкт про надання адміністративних послуг громадянам України, у тому числі за кордоном.
Законопроєкт №11017 "Про внесення змін до деяких законів України щодо надання окремих адміністративних послуг громадянам України, у тому числі за кордоном" 17 травня 2024 року було підписано головою Верховної Ради.
документ
Наразі невідомо, яким чином у правовому полі будуть узгоджені згадана вище постанова Кабміну та зазначений законопроєкт 11017, який перебуває на підписі у Президента з 17 травня 2024 року, колаж UAPL.INFO

За даними ініціаторів зазначеного закону:

 • тільки в країнах ЄС статус тимчасового захисту мають близько 4 млн українців,
 • а положення статті 25 Конституції України визначають, що держава гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами.
Законопроєкт, зокрема, має на рівні закону закріпити оформлення через ДП “Документ” українських паспортів України, які перебувають за її межами.

А також можливість одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон,

Окрім цього зазначений законопроєкт передбачає, що:

 • паспорт громадянина України у формі картки оформлюється безстроково особами, які досягли шістдесяти п’яти років;
 • термінове оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України буде проводитись у строк не пізніше ніж через 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети (замість 10 робочих днів у чинній редакції).

До речі: Фінансові статки українців за кордоном розсекретять

фото: Паспортний сервіс

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *