ДП “Документ” відновив видачу паспортів за кордоном: кому доступна послуга та її вартість

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Після майже двотижневого призупинення видачі документів у закордонних підрозділах ДП “Документ”, українці знову можуть отримати паспорти. 4 травня 2024 року представники Паспортного сервісу офіційно повідомили про відновлення видачі готових документів.

Читайте також: Уряд Польщі ухвалив спецзакон про допомогу українцям: захист продовжено, допомогу обмежено

Однак, українським мігрантам, які планують отримати  документи, слід врахувати низку вкрай важливих обмежень у роботі ДП “Документ”.

Кому з українців за кордоном ДП “Документ” видаватиме готові документи та за яких умов?

На офіційному порталі  ДП “Документ” наголосили, що наразі видача готових документів відбуватиметься у тестовому режимі.

Такі обмеження спрямовані на захист системи від перевантаження, яке може призвести до повторного технічного збою.
документ
Саме тому, поки що отримати готовий паспорт зможуть не усі, графіка: ДП “Документ”.

Насамперед, видача готових документів передбачена для соціально вразливих категорій громадян. Проте, лише після отримання повторного sms-повідомлення про готовність паспорта до видачі варто звертатися у Паспортний сервіс.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини для українців у Польщі підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Крім цього, українцям, які очікують отримання готових документів потрібно дотримуватися наступних правил:
  • представити sms-повідомлення про готовність паспорта, отримане після 25 квітня 2024 року;
  • надати документ, який посвідчує особу заявника. Зокрема, достатньо електронний паспорт у застосунку Дія;
  • здійснити верифікацію особи та перевірку персональних даних.

Хто з українців навесні 2024 року може отримати паспорт за кордоном

З кінця квітня 2024 року чоловікам віком від 18 до 60 років неможливо отримати паспорт за кордоном. Це пов’язано з прийняттям Кабміном України  Постанови №443, яка забороняє пересилання за кордон паспортних документів для цієї категорії громадян.

Тому чоловіки призовного віку, які планують отримати закордонний паспорт, зможуть зробити це лише на території України, звернувшись до територіального органу/територіального підрозділу ДМС.

телеграм-канал UAPL.INFO

Проте, передбачено винятки. Зокрема, оформити українські паспортні документи за кордоном зможуть:

  • особи з інвалідністю;
  • громадяни, які мають дружину чи дитину з-поміж осіб з інвалідністю і супроводжують таку особу для виїзду за межі України;
  • громадяни, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи та супроводжують таких осіб для виїзду за межі України;
  • батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
Усі винятки з правил щодо оформлення закордонних паспортів для громадян України, визначено у пунктах 21—23 та пункті 27  Правил перетинання державного кордону громадянами України.

Вартість послуг з оформлення паспорта у закордонному підрозділі ДП “Документ”

Станом на травень 2024 року, оформлення паспорта у закордонних підрозділах ДП “Документ” проводиться лише за попереднім записом. Обслуговування українців відбувається за реєстрацією в електронній черзі, тобто отримати послуги у форматі “живої черги” неможливо.

документ
Запис в електронну чергу безоплатний для усіх послуг, які надає Паспортний сервіс, фото: колаж UAPL.INFO
У ДП “Документ” інформують, що запис до електронної черги здійснюється заявником особисто або його законним представником за посиланням — pasport.org.ua/solutions/e-queue

Вартість біометричного закордонного паспорта в іноземних підрозділах Паспортного сервісу залежить від порядку його оформлення.

Відтак, на початку травня 2024 року українським мігрантам за отримання біометричного закордонного паспорта доведеться заплатити:
  • у терміновому порядку — 1998 гривень за адмінпослугу, бланк та організацію відправлень документів, а також близько (сума сплачується в іноземній валюті та залежить від поточного курсу) 3500 гривень за сервісні послуги;
  • у стандартному порядку вартість становитиме 1358 гривень за адмінпослугу, бланк та організацію відправлень документів та 3500 гривень за сервісні послуги.

Читайте також: Повернення чоловіків з Польщі в Україну: оновлені позиції сторін та проблемні питання

фото: колаж UAPL.INFO 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *