У жовтні 2022 року тривають існуючі та активуються нові програми фінансової та освітньої допомоги українським вимушеним мігрантам у Польщі. Наразі допомога українцям у Польщі надається в рамках низки благочинних ініціатив.
Які програми фінансового та освітнього характеру наразі доступні для українських біженців, що вимушено перебувають на території Польщі?
Освітній грант на здобуття IT-освіти: хто може претендувати на безкоштовне навчання
У жовтні 2022 року стартувала освітня грантова програма для біженок з України, які хочуть здобути безкоштовну освіту за напрямками Frontend Developer або Python Developer.
Проект реалізують:
- платформа для залучення до соціально-економічного життя, українців, що тимчасово перебувають під захистом у Європі – Together;
- польська освітня IT-платформа – Kodilla.
Хто може подати заявку на отримання одного із 30 освітніх грантів:
В рамках програми отримати грантову підтримку на IT-освіту можуть громадянки України, які вимушено покинули територію України після 24 лютого 2022 року через військові дії, а також:
- не мають попереднього досвіду в IT;
- володіють базовими навичками роботи з комп’ютером;
- добре знають англійську мову (мінімальний рівень В1).
Також для участі у грантовій програмі Together і Kodilla українки, при подачі заявки мають підтвердити, що вони:
- легально перебувають на території Польщі й мають законні підстави для праці у Польщі;
- мають мотивацію вивчати програмування та хочуть знайти роботу у сфері ІТ;
- готові приділяти навчанню 10-20 годин на тиждень протягом 4 місяців;
- мають доступ до комп’ютера та стабільний Інтернет.
Безкоштовне навчання для обраних учасниць буде проводитись у дистанційній формі, за гнучким графіком впродовж 4 місяців. Старт навчання – 30 листопада. Заявки на участь можна подавати до 10 листопада 2022 року.
Подати заявку на безкоштовну участь у програмі перекваліфікації та опанувати професію програміста українські мігрантки можуть за цим посиланням.
Допомога українцям у Польщі: курси польської та оплачуване стажування
Окремо слід відзначити ініціативи з підтримки українці у Польщі на території Свєнтокшиського воєводства. Йдеться про можливість здобути професійну освіту під час оплачуваного стажування, а також вивчити польську мову та отримати відповідний сертифікат.
Оплачуване стажування для громадян України у Польщі: 1650 злотих щомісячної стипендії
Асоціації сприяння підприємництву з м. Коньське, за грантової підтримки фондів Євросоюзу, організовує 3-місячне оплачуване стажування для громадян України.
Взяти участь у програмі можуть українців віком 18-29 років, які вимушено покинули територію України після 24 лютого 2022 року.
Організатори проекту:
- забезпечують учасників щомісячною стипендією в розмірі 1649,34 злотих;
- відшкодовують кошти прибуття до місця стажування;
- надають кошти на проходження медкомісії;
- забезпечують страхування від нещасних випадків;
- організовують безкоштовне професійне консультування та надання порад.
Термін подання заявок до 7 листопада 2022 року. Отримати додаткову інформацію щодо проекту можна за цим посиланням.
Для безпосереднього контакту з організаторами оплачуваного стажування слід звертатись електронною поштою u_marciniak@kswp.org.pl, або зателефонувати за номером +48 539865562
Безкоштовні курси польської для українців
В адміністративному центрі Свентокшиського воєводства місті Кельце також оголошено набір бажаючих з-поміж українських мігрантів для безкоштовного вивчення польської мови

Навчання польської буде проводитись на рівнях: А2, В1, В2 із можливістю отримати державний сертифікат про володіння польською мовою рівня В1, В2.
Курс призначений загалом для 160 осіб на рівнях A2, B1, B2 і включає 120 навчальних годин. Заняття будуть проводитись в м. Кельце на базі Університету Яна Кохановського. Учасники курсу можуть розраховувати на відшкодування витрат на проїзд.
Набір на участь у курсі безперервний і триватиме до закінчення ліміту місць. Детальну інформацію про набір для участі в курсі можна отримати за цим посиланням.
Інформація щодо безкоштовних курсів польської мови для українців також доступна за номерами телефонів: +48 41-342-16-92 та +48 41-342-13-88 (україномовна особа).
Проект “Skills above Borders” для молодих мігрантів з України в Польщу
Молоді українські науковці або студенти, які вимушено мігрували до Польщі отримали можливість прискорити власну інтеграцію у польську академічно-наукову спільноту.
Проєкт “Skills above Borders” складається з двох етапів.
На першому етапі усі зареєстровані учасники отримають доступ до 24 унікальних навчальних відео в галузі соціальних навичок, дидактики бізнесу та робототехніки, записаних найкращими тренерами в цій галузі в Польщі.
На другому етапі відбору буде обрано 20 найамбітніших учасників які отримають наступні можливості:
- майстер-класи з навичок міжособистісного спілкування;
- майстер-класи з ділових навичок;
- майстерні з робототехніки та посібники для апаратних майстерень, комплекти для навчання робототехніці;
- 3-місячне менторство з польським науковцем;
- стажування в школах в україномовних групах, де вони вдосконалюватимуть набуті навички та виконуватимуть освітню місію та розвиток талантів серед біженців;
- одноденне стажування в компаніях, що використовують роботизацію, таких як MitsubIshi Electric, Astor Robotic Center або Sygnis Technologies.
Для того аби долучитись до участі у проекті потрібно заповнити форму доступну за цим посиланням.
Зверніть увагу: Українці у Польщі масово втрачають виплати 500+ і RKO
фото: pexels.com