Чи обов’язково йти до школи закордоном: офіційні пояснення Міносвіти України щодо навчання закордоном

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Початок нового навчального року 2022-2023 багато українських учнів зустрічатимуть за межами України. Як організувати освіту дітей українським біженцям від війни за межами України й чи обов’язково йти до школи закордоном українським дітям?

До теми, Навчання українських дітей у Польщі: запроваджено глобальні зміни у системі шкільної та дошкільної освіти

Міністерство освіти і науки України на спеціальному порталі оприлюднило офіційні відповіді на найчастіші запитання українських батьків, які планують подальше навчання дітей за межами України.

Чи обов’язково йти до школи закордоном: три можливі варіанти

Насамперед зазначимо, що в офіційному повідомленні Міносвіти України запевнило українських батьків, про те, що відвідування іноземних шкіл для українських дітей не є обов’язковим.

Вибір форми навчання української дитини за межами України віддано на розсуд батьків або законних представників дитини.

Дистанційне навчання в українській школі

Основною перевагою продовження навчання українського учня у системі української освіти вважають подальше перебування у “рідній” системі освіти.

Йдеться про те, що українські учні, які продовжують навчатись в українських школах онлайн (дистанційній, сімейній формі чи екстерном) не будуть мати складнощів із продовженням навчання.

Адже таке навчання здійснюється рідною мовою, і доволі часто із залученням тих самих учителів, які вчили дитину в Україні.

обов'язково йти до школи закордоном
Українські школярі можуть продовжити онлайн навчання в українських школах, фото: unsplash.com
Навчання у школі за кордоном 

На думку представників Міносвіти України навчання дитини у шкільних закладах за межами України доречно розпочинати лише тоді, коли батькам не відомо скільки часу дитині доведеться перебувати за кордоном.

Тобто відвідування школи в іноземній країні найбільш обґрунтовано тоді, коли у батьків немає чіткого розуміння термінів повернення в Україну. І тим більше не планується повернення у найближчій перспективі.

Беззаперечною перевагою відвідування іноземної школи у цьому випадку є спілкування дитини з місцевими однолітками, що дозволить швидше вивчити мову та краще зрозуміти нову країну.

Проте батькам одразу слід розуміти, що процес адаптації дитини в іноземному середовищі буде доволі непростий. Адже дитина зустрінеться із мовним бар’єром, який ускладнить їх знайомство із новими вчителями, однокласниками чи новою навчальною програмою.

Змішане навчання: поєднати українську та іноземну освіту
Батькам, які впевнені у силах дитини, пропонують розглянути змішаний варіант навчання: відвідувати школу за кордоном та онлайн навчатись в українській школі.

Тобто основний час для навчання українські діти приділяють школі за кордоном, а в українській навчаються дистанційно або індивідуально (на екстернаті чи сімейній (домашній) формі).

У такому випадку слід одразу врахувати, що навчатись у двох школах дуже непросто. І тому такий варіант варто обирати, коли батьки зможуть не лише слідкувати за навантаженням на дитину, а й допомагати у навчанні  в разі потреби.

обов'язково йти до школи закордоном
Навчатись в іноземній та українській школі одночасно доволі складне завдання, фото: pexels.com

Дистанційна освіта, екстернат, сімейне навчання: що обрати для дитини за кордоном

Батьки та законні опікуни українських дітей можуть обирати на власний розсуд форми навчання в українській школі дитини за кордоном:

Дистанційна освіта
При дистанційній освіті учень отримує можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від школи.

Проте батькам, які хочуть, щоб їх діти навчались у цьому форматі, слід насамперед уточнити, чи забезпечує навчальний заклад таку форму навчання.

Адже варто розуміти, що наразі не всі українські школи мають організаційні можливості для проведення навчання у дистанційній формі.

Екстернат
При навчанні у форматі екстернату основне навантаження йде на учня. Адже учень або учениця в такому випадку самостійно в прискореному режимі опановують навчальну програму. І за результатами оцінювання можуть отримати документ про освіту.

Факт перебування дитини за кордоном у зв’язку із військовими діями є законною підставою для навчання українського учня на екстернаті.

Навчання у форматі екстернату у жодному випадку не обмежує участь дитини у зовнішньому незалежному оцінюванні, тобто такі учні можуть взяти участь у ЗНО на загальних підставах.

Сімейна (домашня) форма.
Однією із доволі специфічних форм навчання, яка може використовуватись українськими вимушеними мігрантами за кордоном є сімейне (домашнє) навчання.

У цьому випадку повна відповідальність за організацію навчання дитини та опанування шкільної програми покладається на батьків.

обов'язково йти до школи закордоном
Сімейну форму навчання варт обирати тоді, коли батьки готові організувати навчання дитини, фото: pexels.com

Натомість оцінювання набутих знань та навичок українських учнів здійснюють педагоги.

Тобто усі учні, батьки яких планують застосування сімейної форми навчання в обов’язковому порядку, проходять підсумкове оцінювання, а також підлягають атестації за відповідними навчальними напрямками.

До речі, Допомога ООН у Польщі відтепер не для всіх: нові критерії відбору та нові пункти виплат

 

фото: pexels.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *