Чи обов’язково йти до школи закордоном: офіційні пояснення Міносвіти України щодо навчання закордоном

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Початок нового навчального року 2022-2023 багато українських учнів зустрічатимуть за межами України. Як організувати освіту дітей українським біженцям від війни за межами України й чи обов’язково йти до школи закордоном українським дітям?

До теми, Навчання українських дітей у Польщі: запроваджено глобальні зміни у системі шкільної та дошкільної освіти

Міністерство освіти і науки України на спеціальному порталі оприлюднило офіційні відповіді на найчастіші запитання українських батьків, які планують подальше навчання дітей за межами України.

Чи обов’язково йти до школи закордоном: три можливі варіанти

Насамперед зазначимо, що в офіційному повідомленні Міносвіти України запевнило українських батьків, про те, що відвідування іноземних шкіл для українських дітей не є обов’язковим.

Вибір форми навчання української дитини за межами України віддано на розсуд батьків або законних представників дитини.

Дистанційне навчання в українській школі

Основною перевагою продовження навчання українського учня у системі української освіти вважають подальше перебування у “рідній” системі освіти.

Йдеться про те, що українські учні, які продовжують навчатись в українських школах онлайн (дистанційній, сімейній формі чи екстерном) не будуть мати складнощів із продовженням навчання.

Адже таке навчання здійснюється рідною мовою, і доволі часто із залученням тих самих учителів, які вчили дитину в Україні.

школи закордоном
Українські школярі можуть продовжити онлайн навчання в українських школах, фото: unsplash.com
Навчання у школі за кордоном 

На думку представників Міносвіти України навчання дитини у шкільних закладах за межами України доречно розпочинати лише тоді, коли батькам не відомо скільки часу дитині доведеться перебувати за кордоном.

Тобто відвідування школи в іноземній країні найбільш обґрунтовано тоді, коли у батьків немає чіткого розуміння термінів повернення в Україну. І тим більше не планується повернення у найближчій перспективі.

Беззаперечною перевагою відвідування іноземної школи у цьому випадку є спілкування дитини з місцевими однолітками, що дозволить швидше вивчити мову та краще зрозуміти нову країну.

Проте батькам одразу слід розуміти, що процес адаптації дитини в іноземному середовищі буде доволі непростий. Адже дитина зустрінеться із мовним бар’єром, який ускладнить їх знайомство із новими вчителями, однокласниками чи новою навчальною програмою.

телеграм-канал UAPL.INFO

Змішане навчання: поєднати українську та іноземну освіту
Батькам, які впевнені у силах дитини, пропонують розглянути змішаний варіант навчання: відвідувати школу за кордоном та онлайн навчатись в українській школі.

Тобто основний час для навчання українські діти приділяють школі за кордоном, а в українській навчаються дистанційно або індивідуально (на екстернаті чи сімейній (домашній) формі).

У такому випадку слід одразу врахувати, що навчатись у двох школах дуже непросто. І тому такий варіант варто обирати, коли батьки зможуть не лише слідкувати за навантаженням на дитину, а й допомагати у навчанні  в разі потреби.
школи закордоном
Навчатись в іноземній та українській школі одночасно доволі складне завдання, фото: pexels.com

Дистанційна освіта, екстернат, сімейне навчання: що обрати для дитини за кордоном

Батьки та законні опікуни українських дітей можуть обирати на власний розсуд форми навчання в українській школі дитини за кордоном:
Дистанційна освіта
При дистанційній освіті учень отримує можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від школи.
Проте батькам, які хочуть, щоб їх діти навчались у цьому форматі, слід насамперед уточнити, чи забезпечує навчальний заклад таку форму навчання.

Адже варто розуміти, що наразі не всі українські школи мають організаційні можливості для проведення навчання у дистанційній формі.

Екстернат
При навчанні у форматі екстернату основне навантаження йде на учня. Адже учень або учениця в такому випадку самостійно в прискореному режимі опановують навчальну програму. І за результатами оцінювання можуть отримати документ про освіту.
Факт перебування дитини за кордоном у зв'язку із військовими діями є законною підставою для навчання українського учня на екстернаті.

Навчання у форматі екстернату у жодному випадку не обмежує участь дитини у зовнішньому незалежному оцінюванні, тобто такі учні можуть взяти участь у ЗНО на загальних підставах.

Сімейна (домашня) форма.
Однією із доволі специфічних форм навчання, яка може використовуватись українськими вимушеними мігрантами за кордоном є сімейне (домашнє) навчання.

У цьому випадку повна відповідальність за організацію навчання дитини та опанування шкільної програми покладається на батьків.

школи закордоном
Сімейну форму навчання варт обирати тоді, коли батьки готові організувати навчання дитини, фото: pexels.com

Натомість оцінювання набутих знань та навичок українських учнів здійснюють педагоги.

Тобто усі учні, батьки яких планують застосування сімейної форми навчання в обов’язковому порядку, проходять підсумкове оцінювання, а також підлягають атестації за відповідними навчальними напрямками.

До речі, Допомога ООН у Польщі відтепер не для всіх: нові критерії відбору та нові пункти виплат

фото: pexels.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *