Черги та проблеми на кордоні перед Великоднем 2023: як перевірити та що врахувати

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українцям у Польщі, які на Великодні свята у квітні 2023 року планують відвідати Україну, слід врахувати не лише черги на кордоні. А й окремі нюанси, які можуть створити проблеми при їх майбутньому поверненні до Польщі.

Читайте також: Час обирати – або Карта побиту або PESEL UKR: плюси та мінуси цих статусів для українців

Автомобільні пункти пропуску на українсько-польському кордоні поки що менш завантажені, ніж тиждень тому, але черги й надалі немалі. Для того щоби уникнути багатогодинних черг, українці можуть обрати альтернативний спосіб перетину кордону за допомогою залізничного сполучення

Які черги на кордоні Польщі перед Великодніми святами в Україні  

Напередодні Великодніх свят в Україні у квітні 2023 року чимало українців повертається з Польщі, щоб відзначити свято з рідними на батьківщині. 
10 квітня Прикордонна служба Польщі повідомила, що  за минулу добу (11 квітня) кордон з Україною перетнули 25 700 осіб. Що свідчить про незначне зменшення пасажиропотоку порівняно з початком передвеликоднього тижня.  

Щобільше у порівнянні із кількістю осіб, яке перетнули українсько-польський кордон на початку минулого тижня (3 квітня), кількість осіб, які виїжджають до України з Польщі скоротилася майже вдвічі.

Де і як перевірити черги в пунктах пропуску на польсько-українському кордоні

Українським мігрантам у Польщі перед тим, як обирати маршрут та спосіб повернення в Україну варто перевірити актуальну інформацію про завантаженість пунктів пропуску на кордоні.

Адже лише актуальні та оновлені дані допоможуть обрати оптимальний шлях та уникнути довгого очікування у чергах перед пунктами перетину кордону.

Станом на квітень 2023 року українці можуть перевірити черги на кордоні за допомогою: 
на кордоні
Станом на ранок 11 квітня, за даними порталу granica.gov.pl час очікування на в’їзд в Україну, скоротився у порівнянні із минулим тижнем, графіка uapl.info
Також при виїзді із Польщі в Україну у передвеликодній період квітня 2023 року українцям слід обов'язково врахувати оновлену інформацію від Державної прикордонної служби України про можливу нестабільну роботу електронних систем контрольних служб у пунктах пропуску. 

Які проблеми можуть виникнути на кордоні в українців навесні 2023 року 

Українцям, які планують на деякий час виїхати із Польщі слід в обов’язковому порядку врахувати наявність певних аспектів, які можуть не лише створити проблеми на кордоні, а призвести до втрати статусу PESEL UKR.
Тобто йдеться не просто про втрату пільг чи виплат, а й взагалі про можливість повернення у Польщу.

Як не втратити PESEL UKR при виїзді із Польщі

Нагадаємо, що від січня 2023 року на офіційному порталі Прикордонної служби Польщі розміщено пояснення щодо можливості втрати статусу PESEL UKR українцями навіть при короткотривалій відсутності за межами України.

За даними польських прикордонників для збереження PESEL UKR при перетині кордону українським біженцям потрібно:

 • обов’язково представити при перетині кордону електронний документ Дія пл (Diia.pl);
 • не перебувати за межами Польщі понад 30 днів;
 • виїжджати з Польщі та повертатися лише на підставі документа, який використано при оформленні PESEL UKR. 

Детальна інформація про особливості перетину кордону для мігрантів, які користуються тимчасовим захистом у матеріалі: Статус PESEL UKR можуть скасувати без DIIA.PL, – Прикордонна служба Польщі

Зазначимо, що масове помилкове скасування PESEL UKR і відповідно втрата пільг та виплат, через непростановку дата-штампів на кордоні, навіть стали причиною термінового звернення польського Уповноваженого із захисту прав людини до МВС Польщі.   

телеграм-канал UAPL.INFO

Потенційні проблеми для власників продовжених українських закордонних паспортів

Також українцям, які перебувають за кордоном, та планують повернутись в Україну слід врахувати інформацію від українського МЗС щодо потенційних проблем на кордоні для власників продовжених паспортів.

Нагадаємо, що у березні 2023 року можливі ускладнення перетину кордону із продовженим паспортом прокоментував виконувач очільник Генерального консульства України у Любліні Артем Валах.

Український дипломат зазначив, що у власників продовжених українських закордонних паспортів:

 • при виїзді з Польщі в Україну не виникає жодних проблемних питань;
 • проте під час поверненні в Польщу їм можуть відмовити у в’їзді.
  Оскільки рішення про дозвіл в’їзду на підставі продовженого документа приймає іноземний прикордонник на власний розсуд.

Як українцям оминути автомобільні черги на кордоні напередодні Пасхи 2023

Українцям слід також врахувати, що уникнути очікування у багатогодинних чергах на кордоні можна завдяки зручному залізничному сполученню між Польщею та Україною. 
Станом на квітень 2023 року, поїзди в Україну курсують з Варшави, Хелму та Перемишля.

А пряме залізничне сполучення з Польщі встановлено з наступними українськими містами: 

 • Київ; 
 • Одеса; 
 • Харків; 
 • Дніпро; 
 • Запоріжжя; 
Розклад руху та повний перелік поїздів, що курсують між Польщею й Україною доступний у матеріалі: Укрзалізниця та PKP Intercity приємно дивують: що змінилось у березні 2023 року 

До теми: Як безпечно перевезти через кордон зароблені злоті та безплатно зняти в Україні

фото: ДПСУ

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *