Безпека українців у Польщі: що треба знати, аби не потрапити до рук злочинців, – офіційні рекомендації

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Посольство України у Польщі озвучило офіційні рекомендації для українських мігрантів як убезпечити себе від злочинців у сусідній країні. Нагадавши, що безпека українців у Польщі насамперед залежить від володіння інформацією про те, як не потрапити до рук злочинців.

 Читайте також: Нотаріус не потрібен: українці зможуть оформити дозвіл на виїзд дітей за кордон в «Дії»

Правила прості, а їх дотримання не спричинить якихось незручностей, а навпаки – зробить вас менш уразливим до ймовірних небезпек. То ж пропонуємо ознайомитись з цими правилами детальніше. Обов’язково збережіть собі цей текст у закладках.

Пам’ятайте, що існують злочинні угрупування, які можуть скористатися вашим уразливим становищем і обманом, шантажем, або насильством обмежити вашу свободу, примусити до трудового або сексуального рабства.

 Особиста безпека

  • Намагайтесь триматись в гурті по кілька осіб.
  • Не сідайте у незнайомі авто. Якщо ж так трапилось, що ви їдете з незнайомим водієм, то перед поїздкою сфотографуйте і вишліть друзям номерні знаки машини та повідомте про свій маршрут і час прибуття.
  • Під час поїздки регулярно спілкуйтесь з друзями чи родичами, пишучи повідомлення або телефоном. Також варто придумати фразу, завдяки якій ваші близькі зрозуміють, що ви потрапили у біду.
  • У вашому смартфоні є функція, завдяки якій ви можете ділитись своїм місцем розташування. Такі ж функції є у кількох месенджерах та навіть у Google maps. Увімкніть цю функцію й обрані вами люди будуть завжди знати, де ви є.
  • Попросіть у людини, яка пропонує вам допомогу (житло, транспорт, робота) показати документ, що посвідчує особу. Якщо йдеться про громадянина Республіки Польща, то таким документом може бути “dowód osobisty, що є аналогом українського внутрішнього паспорта. Попросіть дозволу зробити фото зазначеного документа.
  • Записуйте номери телефонів людей, які вам допомагають.
  • Коли вам надають допомогу, то перед тим, як її прийняти, запитайте про умови, на яких надається така допомога.

Безпека речей та документів

  • Завжди уважно стежте за своїми речами, коли подорожуєте громадським транспортом або перебуваєте у місцях скупчення людей.
  • Не залишайте свої документи без нагляду.
  • Пам’ятайте, що ніхто не має права забрати ваші документи. Зробіть копії та фотографії своїх документів, залиште їх своїм друзям або родичам в Україні, а також возіть постійно з собою. Зареєструйтеся в застосунку «Дія», який містить ваші документи в електронному вигляді.
  • Не користуйтеся послугами посередників при оформленні документів. Звертайтеся до урядових установ самостійно. Це стосується, зокрема, й послуг, які надає посольство України.
  • Не довіряйте догляд за своїми дітьми незнайомим людям. Не передавайте їм свідоцтва про народження дітей.
Що робити у випадку втрати документів у Польщі

Якщо ви втратили документи у Польщі (або в будь-якій іншій країні), їх можуть передати правоохоронні органи країни перебування до найближчої консульської установи України. Зателефонувавши на телефон гарячої лінії консульства за місцем проживання, можна дізнатись, чи ваші документи знайшли.

 

Торгівля людьми: як вберегти себе та рідних

Спеціальні канали для повідомлення про торгівлю людьми

Якщо ви стали об’єктом або свідком торгівлі людьми, треба пам’ятати, що польська поліція запровадила спеціальний телефонний номер, а також електронну пошту для осіб, які хочуть переказати інформацію про:

  • випадки торгівлі людьми,
  • сексуальні злочини
  • зникнення

осіб, що тимчасово перебувають на території Республіки Польща та членів їх родин.

  • Якщо ви маєте таку інформацію, то телефонуйте за номером +48 47 72 123 07 (у Польщі без коду країни – 47 72 123 07) або 47 72 565 02 (+48 47 72 565 02, якщо телефонуєте з-за кордону).
  • Передати інформацію та отримати допомогу в ситуаціях, пов’язаних зі зникненням людей, які перетнули польський кордон в зв’язку зі збройними діями на території України можна за електронними адресами: cpozkgp@policja.gov.pl та handelludzmibsk@policja.gov.pl
  • У разі підозр, що людина могла стати жертвою торгівлі людьми також можна телефонувати до Фонду La Strada. Гаряча лінія Фонду La Strada Poland 22 628 99 99 (+48 22 628 99 99, якщо телефонуєте з-за кордону).

І наостанок, не сідайте за кермо втомленими та в нетверезому стані. Ознайомтеся з правилами дорожнього руху в Республіці Польща. Плануючи свій маршрут передбачте зупинки для відпочинку. Не залишайте цінні речі в автомобілі.

Якщо вас затримала поліція, то пам’ятайте, що про це має бути поінформована українська консульська установа. Обов’язково проінформуйте про затримання своїх родичів або хоча б друзів.

До речі правила дорожнього руху для автомобілістів та пішоходів у Польщі мають багато відмінностей від українських

 

фото: UNICEF

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *