Безкоштовний проїзд учнів у Польщі: повний перелік міст

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Початок навчального року це завжди додаткові видатки для родини, а особливо для українців, які вимушено виїхали до Польщі. Багато польських міст долучились до програми підтримки українських мігрантів та забезпечили безкоштовний проїзд учнів у Польщі.

Читайте також: Скільки доведеться заплатити за репетитора в Польщі та заняття з яких предметів найдорожчі.

Підтримка українських біженців Польщею триває вже понад 7 місяців, продовжують діяти та з’являються нові програми допомоги від польського уряду, міжнародних організацій та місцевого самоврядування.

Розуміючи скрутну ситуацію, в якій опинились біженці з України, деякі польські міста запровадили безкоштовний проїзд у громадському транспорті для українських учнів.

Де впроваджено безкоштовний проїзд учнів у Польщі для українських мігрантів: перелік міст

Станом на початок жовтня 2022 року безкоштовний проїзд для учнів з України запроваджено у наступних населених пунктах Польщі:

 • Вроцлав;
 • Ряшів (Жешув);
 • Варшава;
 • Гданськ;
 • Люблін;
 • Щецин;
 • Тихи;
 • Краків.

Українським мігрантам у Польщі слід врахувати, що у кожному цих міст діють власні правила. А використання права безкоштовного проїзду для українських учнів різняться та потребують оформлення додаткових документів.

У яких містах Польщі українські учні можуть безкоштовного їздити на громадському транспорті у 2022 році.

ВРОЦЛАВ

Депутати міської ради Вроцлава прийняли рішення про запровадження із 1 вересня 2022 року безкоштовного проїзду у трамваях та автобусах для учнів з України.

Йдеться як про учнів, які навчаються у польських школах, а також і про тих дітей мігрантів, які навчаються дистанційно в українській школі.

Зазначимо, що право безкоштовного проїзду у Вроцлаві отримали не лише учнів, які вимушено мігрували у Польщі після 24 лютого 2022 року, а й те, хто проживали у Польщі й до цього.

Умови безкоштовного проїзду українських учнів у Вроцлаві:
 • бути учнем у системі середньої, базової або профільної середньої освіти у Польщі;
 • вік учня не перевищує 21 рік;
 • у разі навчання у польському закладі освіти: наявність учнівського квитка, який отримують усі учні польських навчальних закладів;
 • у випадку дистанційного навчання в українській школі: наявність документа що посвідчує особу та декларацію, що підтверджує навчання в українському закладі освіти.

Для оформлення декларації українським мігрантам потрібно

 • отримати підтвердження від українського закладу освіти про те, що дитина/учень насправді навчається віддалено;
 • подати отримане підтвердження у Канцелярію департаменту освіти в Муніципалітеті Вроцлава (вул. Ґ. Запольської, 4, кімната № 439) або надіслати поштою на адресу Департаменту освіти.

РЯШІВ (ЖЕШУВ)

У столиці Підкарпатського воєводства місті Ряшеві українські учні та студенти до 21 року можуть користуватись безкоштовним проїздом у громадському транспорті.

Для використання права на безкоштовний проїзд потрібно оформити міську картку “Rzeszów City Card”.

Цей документ українці можуть оформити в Управлінні міського транспорту (Zarządu Transportu Miejskiego) міста Ряшів або в пунктах обслуговування мешканців міста, які знаходяться в торгових центрах.

 Для оформлення “Rzeszów City Card” знадобляться:
 • фотографія учня
 • учнівський квиток
 • свідоцтво про реєстрацію (zaświadczenie o zameldowaniu)
 • копія першої сторінки податкової декларації батьків за попередній рік (для тих хто проживає в місті вже давно)
 • для вимушених біженців документ що підтверджує учнем чи студентом кордону після 24 лютого 2022 року та дійсний учнівський/студентський квиток

ВАРШАВА

У столиці Польщі умови проїзду для учнів з України майже аналогічні із Ряшевом. Для безоплатного користування громадським транспортом в польській столиці перш за все потрібно отримати учнівський квиток.

Учнівські квитки видаються абсолютно безкоштовно у закладах освіти. А для його отримання слід звернутись в навчальний заклад дитини. Для виготовлення учнівського квитка знадобиться фото та PESEL учня.

З учнівським квитком для отримання права на безкоштовний проїзд слід відвідати один з пунктів обслуговування пасажирів. Повний перелік та адреси пунктів обслуговування пасажирів у Варшаві можна знайти тут.

безкоштовний проїзд учнів у Польщі
У Варшаві в кожному із пунктів обслуговування пасажирів можна отримати консультацію стосовно безкоштовного проїзду учнів, фото wtp.waw.pl
Крім цього у Варшаві діють пільги на проїзд для наступних категорій українців:
 • діти (учні) до 7 років (народження до 30 вересня календарного року, в якому їм виповнюється 7 років) – можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом
 • дітям від 7 до 16 років на підставі документа з фото та датою народження надається знижка 50%
 • Учням та студентам віком до 26 років знижка 50% за наявності міжнародного студентського квитка ISIC

В разі відсутності права на пільгу українці у Варшаві можуть оформити сімейні чи індивідуальні довготривалі проїзні картки, які дозволяють значно заощаджувати кошти на проїзд.

ГДАНСЬК

У громадському транспорті Гданська опцією безкоштовного проїзду міста можуть скористатись наступні категорії осіб:
 • діти до 4-х років;
 • учні початкової та середньої школи;
 • діти з інвалідністю, до 16 років;
 • діти віком 4 – 7 років, які мають картку мешканця Гданська.
Для оформлення картки жителя Гданська українським мігрантам потрібно звернутися в Сервісний центр міста.

Він працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 18:00 за адресою вул. Грюнвальдська 148. Врахуйте, що для візиту до Сервісного центру потрібно здійснити попередній запис на сайті gdansk.pl/rezerwacja або за телефоном +48 58 300 06 59.

Крім того, у Гданську є опція сформувати заявку на отримання картки онлайн на сайті jestemzgdanska.pl.

Для оформлення картки мешканця Гданська для українського учня потрібно надати діючий учнівський квиток та фотографію школяра/студента.

ЛЮБЛІН

У столиці прикордонного з Україною Люблінського воєводства право безоплатного проїзду у громадському транспорті надано наступним категоріям осіб:
 • діти до 7 років – на підставі документа де зазначено вік дитини;
 • учні початкової й неповної середньої школи – на основі дійсного учнівського квитка;
 • учні які проживають у гміні Люблін, котрі мають дійсне шкільне посвідчення учня школи, який проживає в гміні Люблін;
 • діти та підлітки до 16 років зі встановленою інвалідністю, з рішенням групи з оцінки інвалідності з або інший документ, що підтверджує статус.

ЩЕЦИН

У Щецині, який від початку “гарячої” фази війни прийняв понад 15 тисяч українців, для безкоштовного проїзду учням потрібна іменна “Щецинська агломераційна картка” (Szczecińska Karta Aglomeracyjna).

Саме ця картка, яку скорочено називають SKA, надає право безкоштовного проїзду учням початкової та середньої школи у Щецині, адже:

 • у пам’ять картки внесені: адресу прописки власника картки, номер PESEL, дата народження, право на отримання знижки та термін дії знижки.
 • перша видача картки є безкоштовною, а термін дії 10 років з дати її активації в системі (після закінчення цього періоду картку можна безкоштовно замінити).

Для оформлення “Щецинської агломераційної картки” знадобляться актуальна фотографія дитини, дійсний шкільний квиток та довідка про місце проживання дитини.

З цими документами українцям у Щецині слід:
 • звернутися в центр обслуговування клієнтів ZDiTM (Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie – Sebastiana Klonowica 5 71-241 Szczecin, Polska e-mail: zditm@zditm.szczecin.pl);
 • заповнити заяву та додати фото;

Картку можна отримати через 5 календарних днів із роздруківкою, де буде вказано PIN-кодом для першого входу на сайт користувачів картки SKA.

ТИХИ

У місті Тихи, яке входить до Агломерації міст Верхньої Сілезії, без додаткових документів право на безоплатний проїзд мають діти віком до 7 років.
Для учнів віком від 7 років потрібно оформити картку ŚKUP – Сілезьку картку публічних послуг (Śląska Karta Usług Publicznych).

Саме картка SKUP у місті Тихи надає право учням користуватись громадським транспортом безоплатно.

Заявку на картку можна оформити на порталі portal.kartaskup.pl  або завітати в  пункт обслуговування клієнтів.

Щоб оформити картку потрібно мати при собі:
 • документ що посвідчує особу;
 • PESEL дитини;
 • документ-підтвердження зі школи де навчається дитина.

КРАКІВ

У Кракові наразі учні початкових класів мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті за пред’явленням дійсного учнівського квитка. Учні звільняються від необхідності придбання квитка для проїзду в денних та нічних маршрутах громадського транспорту.

Проте слід пам’ятати, що безкоштовний проїзд учнів у Кракові діє лише протягом навчального року: з 1 вересня по 30 червня.

Також безкоштовно можуть скористатись громадським транспортом у Кракові впродовж навчання і студенти. Йдеться про студентів усіх національностей, які навчаються у навчальних закладах Кракова, які мають діючий студентський квиток.

Крім цього право безкоштовного проїзду у Кракові також мають діти з багатодітних сімей, котрі беруть участь в програмі Krakow Family Card 3+.

Подати заявку на отримання “Краківської родинної картки” (Krakowska Karta Rodzinna) українські мігранти можуть за адресами:

 • Stachowicza 18 (2 поверх, приймальні 8, 9, 10, 11 з 7.40 15.00)
 • Osiedle Zgody 2 (перший поверх, кімната 25 з 7.40 до 15.00)

 До речі “Паспортний сервіс” уже працює в чотирьох містах Польщі: де подати документи

 

фото: ptv.vic.gov.au

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *