Завершення виплат 40+ в Польщі. Українцям доступна нова програма допомоги із проживанням

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Тисячі українських мігрантів з липня 2024 року втратять можливість отримувати виплати за програмою 40+ в Польщі. Водночас вже у травні українці у Польщі можуть подати заявки на фінансову підтримку, яка допоможе частково компенсувати видатки на житло.

Актуальна тема: Польські соцвиплати на українську картку – це можливо!

За допомогою нової програми фінансової підтримки українці в Польщі у 2024 році можуть отримати допомогу та перебратись із хостелів та центрів колективного проживання у повноцінні житлові умови.

Коли припиняться виплати 40+ в Польщі для українців: які винятки

За офіційними даними з 1 липня 2024 року польським урядом було максимально обмежено допомогу за програмою 40+ в Польщі для українських мігрантів.

Польські урядовці вирішили припинити дію програми фінансової компенсації на проживання та харчування в розмірі 40 злотих на одну особу за добу.

40+ в Польщі
Так звана “допомога на підтримку” (świadczenie wspierające) для осіб, які розмістили біженців з України, передбачена статтею 13 спецзакону, колаж UAPL.INFO
Відтак чимало українців, які через низку причин змушені використовувати зазначену форму державної підтримки у Польщі вже у липні 2024 року постануть перед непростим вибором. Адже відшкодування витрат за їх проживання та харчування власники приватних житлових приміщень більше не зможуть отримувати.
Тому в другому півріччі 2024 року скористатись програмою 40+ в Польщі зможуть лише мігранти, які перебувають в особливо складній ситуації й лише на підставі:
 • договору підписаного з відповідним воєводою,
 • або договором з органом місцевого самоврядування, який діє за дорученням воєводи.

Щобільше з липня 2024 року для українців у Польщі зміняться й порядок часткової оплати за проживання та харчування в центрах колективного розміщення.

Одним з альтернативних варіантів отримання фінансової допомоги для проживання в Польщі у травні 2024 року є програма “Крок додому”.

телеграм-канал UAPL.INFO

Нова програма допомоги з орендою житла для українців не може замінити 40+ в Польщі

Очікувані зміни у системі підтримки українських мігрантів, зокрема у питанні проживання в Польщі, можуть бути частково компенсовані участю у новій програмі “Крок додому”.
Завдяки новій фінансової допомоги у Польщі українські мігранти зможуть отримати кошти для оренди повноцінного житла на тривалий термін.

Йдеться, зокрема, про вимушених мігрантів з України, які відповідають низці вимог, а саме:

 • до 24 лютого 2024 року офіційно проживали в Україні,
 • прибули на територію Польщі після 24 лютого 2022 року,
 • легально перебувають в Польщі та планують проживати та орендувати житло впродовж 12 місяців,
 • можуть документально підтвердити мінімальний дохід домогосподарства (родини, сім’ї),
 • належать до соціально вразливих груп населення.
40+ в Польщі
Організатори програми фінансової допомоги зазначають, що участь у програмі безплатна, фото: freepik.com

Попри відкритий набір, рекомендують подавати заявки на отримання фінансової підтримки не швидше ніж за 31 добу до початку планованого терміну оренди житлового приміщення.

Водночас особи, які наразі користуються програмою 40+ в Польщі або проживають у центрах колективного розміщення вже можуть реєструватись.

Для того аби встигнути долучитись до нового проекту “Крок додому” до завершення дії виплат 40+ в Польщі для українців.

Щобільше організатори зазначають, що, зважаючи на велику кількість заявок, термін їх розгляду вже у травні 2024 року може перевищувати 7 діб.

Як отримати кошти на оренду житла в Польщі: вимоги та обмеження для українців

Організатори програми фінансової підтримки, яка допомагає українцям в Польщі компенсувати витрати на оренду житла висувають низку вимог до учасників.
Насамперед українським вимушеним мігрантам у Польщі слід врахувати, що програма доступна лише повнолітнім особам, які досягли 18-річного віку.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини для українців у Польщі підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Одними з умов, які підвищить шанси отримати фінансову допомогу для оплати проживання у Польщі для українців є:

 • переселення в Польщі з українських регіонів, які постраждали від бойових дій,
 • наявність у родині однієї або більше осіб із хронічними захворюваннями чи інвалідністю,
 • виховання дітей одинокими батьками або опікунами,
 • наявність у родині трьох або більше дітей віком до 18 років,
 • перебування у центрі колективного проживання станом на момент подання заявки,
 • загроза виселення із поточного місця проживання (зокрема, у зв’язку із закінченням дії програми 40+ в Польщі).

Представники фонду “Habitat for Humanity Poland”, який проводить набір заявок, зазначають, що істотною вимогою для подання заявки є наявність щомісячного доходу у Польщі.

40+ в Польщі
Розмір доходу, який дозволить взяти участь у програмі фінансової допомоги на оренду житла в Польщі, залежить від воєводства, колаж: UAPL.INFO
Згідно з правилами програми “Крок додому” допомогу на оплату проживання надаватимуть насамперед вимушеним мігрантам з України у Польщі, які проживають на території:
 • Підляського, Любуського, Вармінсько-Мазурського, Сілезського, Свєнтокшиського, та Куявсько-Поморського воєводств і мають сукупний дохід не менше 3000 злотих на місяць,
 • Лодзького, Мазовецького (за винятком Варшавської агломерації), Західнопоморського, Опольського та Великопольського воєводств і можуть підтвердити щомісячний дохід домогосподарства у розмірі щонайменше 3500 злотих,
 • Малопольського, Люблінського, Нижньосілезького та Підкарпатського воєводств і їх дохід на місяць становить від 4000 злотих на місяць
 • Варшавської агломерації та Поморського воєводства із щомісячним сукупним доходом щонайменше 4500 злотих.
УВАГА! Організатори офіційно визначають, що до зазначених сум щомісячного доходу зараховують не лише заробітки, а соціальні та сімейні виплат, які отримує родина. У тому числі й допомогу на виховання дітей 800+ в Польщі.
Тому, навіть без офіційного працевлаштування щомісячні виплати, які отримують українці в Польщі на декількох дітей або осіб з інвалідністю, можуть забезпечити необхідний для участі в програмі рівень щомісячних доходів.

Водночас організатори планують проводити верифікацію рівня доходів заявників у Польщі за останні три місяці перед поданням заявки. А відмова надати документи, що підтверджують доходи в Польщі, може призвести до відмови в участі у програмі.

Повний перелік умов участі у програмі доступний за цим посиланням.

Реєстрація у програмі допомоги українцям у Польщі

Для реєстрації заявки на отримання фінансової допомоги українцям у Польщі потрібно заповнити реєстраційну анкету (за цим посиланням), у якій зазначити:

 • контактні дані: ПІБ, телефон та електронну пошту,
 • місце проживання у Польщі із зазначенням виду житла,
 • планований термін перебування у Польщі та низку супутніх аспектів.

У разі виникнення запитань щодо подання заявки та участі у програмі українці у Польщі можуть направити запити або зателефонувати на:

 • електронні скриньки step@habitat.pl або cfm@habitat.pl,
 • телефон: +48 799 351 115,
 • Telegram/Whatsapp (24/7): +48 575 750 063.

Це важливо: Як не втратити виплати 800+ в Польщі

фото: freepik.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

8 thoughts on “Завершення виплат 40+ в Польщі. Українцям доступна нова програма допомоги із проживанням

 1. Нажаль, це не заміна програму 40+. Ця програма тільки компенсує витрати на пошук житла, маклерів, кауцію. Але самі витрати на житло не компенсують (скоріше за все тільки частково). Плюс маючи дохід від 3000 злотих на місяць в Польщі можна самостійно винаймати житло і без цієї програми.
  Цікаво, як на думку авторів програми соціально незахищені особи — пенсіонери, одинокі непрацюючі матері, інваліди, можуть мати в Польщі дохід від 3000 злотих на місяць??

 2. Добрый день. Мне 62 года, я инвалид 2 группы в Украине и подтвержденная в Польше. Прибыл в Польшу 13 марта 2022г. Проживаю на арендном жилье в г.Быдгощ вместе с женой. Как мне подать заявку на финансовую помощь для аренды жилья?

 3. Доброго дня. Виїхала з окупованої території. Маю 61 рік. Пенсії в Україні немає. Документи всі в окупованому місті. Живу в центрі для уходців. Кожні 2 місця висіляють, бо продали це приміщення. Живу в Лодзі. Як можна подати заявку на допомогу?

 4. більшість українців працює неофіційно, і за копійки. Ніхто ніяких справок про заробіток нам не дасть. Все як завжди, якщо у вас грошей немає, то помножте це немає у 2 рази і йдіть спати на лавку.
  Якби я отримувала 3000 то і без програми б обійшлася. А якщо у мене 3000 разом з 40+ то як бути? Отримала 2000 за неофіційну роботу, віддала їх за квартиру і часу невистачає навіть за макаронами в гуманітарку сходити.

 5. Uprzejmie informuję, że realizowany przez Fundację Habitat for Humanity Poland program Krok do Domu nie jest alternatywą dla programu 40+. Dlatego bardzo stanowczo prosimy o modyfikację Pana artykułu.

  Z poważaniem,
  Nataliia Kostiuchok
  Accountability oficer
  Fundacja Habitat for Humanity Poland,
  ul. Kozia 3/5 lok. 8, 00-070 Warszawa, Poland
  +48 536 900 361
  nkostiuchok@habitat.pl

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *