5 тисяч злотих стипендії у Польщі для українських студентів та аспірантів: прийом заявок продовжено до 16 вересня

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Національний науковий центр Польщі продовжив прийом заявок на спеціальну стипендіальну програму для студентів і науковців з України, які вимушено виїхали в Польщу внаслідок російської агресії. Фінансову підтримку у формі стипендії у Польщі українські студенти та аспіранти можуть частково отримувати навіть у випадку, коли вони перебувають в Україні.

До теми, виїзд студентів за кордон: у воєнний час з України випустять не всіх здобувачів освіти

Нагадаємо, що у липні в Польщі було оголошено про прийом заявок на отримання фінансової підтримки для українських студентів та науковців (аспірантів).

Попередньо набір заявок тривав впродовж 1 місяця – до 26 серпня 2022 року. Проте нещодавно Національний науковий центр Польщі повідомив, що термін прийому заявок було продовжено до 16 вересня 2022 року.

Хто може отримати від 3,5 до 5 тисяч злотих щомісячної стипендії у Польщі

Для того аби отримати фінансову підтримку для продовження навчання, проведення досліджень/роботи над магістерською чи кандидатською дисертацією, українські студенти/аспіранти повинні відповідати наступним вимогам:
 • відсутність ступеня кандидата наук на момент закінчення терміну подачі заявок,
 • бути студентом/аспірантом українського ВНЗ у 2021/2022 навчальному році або працювати у науковому закладі в Україні:

Наголосимо, що на отримання від 3,5 до 5 тисяч злотих щомісячної стипендії претендують не лише українські студенти та аспіранти, які виїхали з України в Польщу після 24 лютого 2022 лютого.

Згідно з умовами програми участь у ній також доступна також тим українським студентам та аспірантам, які планують виїхати у Польщу у майбутньому.

Скільки часу отримуватимуть фінансову підтримку українські студенти та аспіранти у Польщі

Згідно з умовами програми стипендія для українських студентів та аспірантів у Польщі буде призначатись на термін від 6 до 12 місяців.

Організатори запевняють, що вони допускають можливість отримання стипендії й дистанційно з території України. Проте період її дистанційного отримання не може перевищувати половини повного терміну виплати стипендії.

стипендії у Польщі
Національний науковий центр Польщі підтвердив, що у новій програмі є можливість отримувати стипендіальні виплати дистанційно, фото: pexels.com
Розмір стипендії – від 3,5 до 5 тисяч злотих не є остаточним, і може бути збільшено коштом додаткових дотацій приймаючої сторони: польського ВНЗ чи наукового закладу, де будуть продовжувати навчання чи дослідження українські науковці.

Загальний кошторис програми із надання у Польщі стипендій для українських студентів та аспірантів становить 1,2 мільйона злотих.

Як подати заявку на отримання додаткової стипендії у Польщі українським студентам та аспірантам

Порядок подання заявок на спеціальну стипендіальну програму для студентів і науковців з України, які не мають наукового ступеня кандидата наук визначено окремим документом Національного наукового центру Польщі.

Заявки на програму подаються в електронному вигляді за допомогою Електронної платформи  публічних послу, “ePUAP platform”.

Для того аби подати заявку потрібно:

 1. Завантажити та заповнити анкету доступну за цим посиланням
 2. Підготувати додатки до заявки
  1. резюме студента/аспіранта;
  2. резюме наукового керівника;
  3. план інтеграції / реінтеграції та співпраця на цей момент, а також у разі реалізації програми дистанційно із території України відповідне обґрунтування причин віддаленої роботи.
 3. Заповнений варіант заявки у форматі PDF повинен містити кваліфікований електронний підпис або розширений електронний підпис особи. Відповідно він має відповідати Регламенту eIDAS, містити дійсний кваліфікований сертифікат та розширення у форматі PAdES.
 4. Надіслати заявку в електронному вигляді через платформу ePUAP до 16 вересня 2022 року.

Повна інформація стосовно процедури подання заявки доступна на сайті Національного наукового центру Польщі.

Результати розгляду заявок від українських студентів та аспірантів Національний науковий центр обіцяє оприлюднити впродовж 1 місяця після закінчення терміну їх прийому.

Водночас наголошується на тому, що у в обґрунтованих випадках термін розгляду заявок може бути продовжено до 3 місяців.

Нагадаємо, що 9 вересня останній день обміну гривні у Польщі на злоті за офіційним курсом НБУ

 

фото: pexels.com

 

 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *